Tesisatçı 1150 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı yan daireden ise yan bina tesisat borusu, yan daire tesisat borusu çatlak su akıyor olabileceği için cihazla tespiti gereklidir. Komşu daireden akan sızan su veya üst komşu su sızıntısı noktasal bölgesel tespiti gerekli kılar. Bu arada su kaçağı yan daireden olduğu tespit edilip ortaya çıktığı zaman su kaçağının ücretini yan daire ödemelidir.

Su tesisatlarında kaçak sorunu yaşandığında, yapılabilecek tek şey profesyonel yardım almaktır. Zaten su kaçağını fark edinceye kadar belli bir süre geçmiş olur. Çünkü su her zaman anında belirti vermez. Çevreye yayılıncaya kadar sessiz bir şekilde ilerler. Duvarlarda, zeminde, parkelerin altında gezinen suyla birlikte buralarda nemlilik oranı artmakta ve kötü kokular oluşmaktadır. Bu tabloda farklı şıklar ortaya çıkmakta ve su kaçağı yan daireden mi diye de düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu durumda kaçak su tespiti yapılmalıdır. Cihazla bu tespitin yapılması nedeniyle evinizde herhangi bir kırma işlemi yapılmadan sorununuz çözümlenir. Bu hizmeti verecek kurumsal tesisat firmalarının bünyelerinde bulunan ustalar cihazları kullanmak için özel eğitim alırlar. Bu sayede hatasız bir şekilde su kaçağını tespit ederek, sorununuz giderebilirler.

Su kaçağı yan daireden | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı yan daireden

İhmal edilmeyecek tesisat sorunlarının arasında su kaçağı da bulunmaktadır. Farkına varır varmaz su kaçağının nereden olduğu tespit edilmelidir. Su kaçağı yan daireden diyorsanız bunu cihazla tespit ettirmeniz gerekmektedir. Aslında bu işlem hem oldukça kolay hem de zordur. Dışarıdan görünmeyen borulardaki su kaçağını bulmak için tesisatçınız cihazla su kaçağı bulma işlemi yaparsa kolayca kaçak su tespiti yapılmış olur. Ancak cihazları olmayan bir tesisatçıdan destek alırsanız ustalar mecburen fayanslarınızı kırmak zorunda kalır.

Bu yöntemle su kaçağının tespit edilmesi gerçekten çok zor olur. Sizleri maddi ve manevi olarak olumsuz etkiler. Bu yüzden su kaçağı sorunu yaşarsanız, su kaçağı komşu duvarından mı yoksa farklı bir yerden mi diye düşünüyorsanız cihazla su kaçağı bulunmalıdır. Fiyat endeksli su kaçağı bulma servisi arama yolunu seçmeyip, tesisatçı ve kullandığı yöntemleri sorgulamalısınız. Deneyimli ustalara sahip olup olmadığını belirlemelisiniz. Sonradan evinizde başka tadilatlar yapmak istemiyorsanız kırmadan su kaçağı bulma hizmeti veren bir tesisatçıyla çalışın.

 İlginç Su Kaçağı Tespiti

Tesisat işi ile uğraştığımız uzun yıllarda o kadar enteresan ve tuhaf olaylar geliyor ki başımıza bu tecrübelerimiz her seferinde buda olabiliyormuş dedirtiyor bize. Özellikle su kaçağında çok ilginç sonuçlar ile karşılaşmamız oldukça mümkün oluyor. Bir su kaçağı bazen sizin hiç düşünmediğiniz bir yerden enteresan bir şekilde beliriveriyor. Örneğin bir su kaçağı tespiti işinde daire sahibi bizi aradı ve dairesinde su kaçağı tespiti yaptırdığını, evde bir çok yerin kırılmış olmasına rağmen su kaçağının bulunamadığını söyledi.

Ekiplerimizi o dairedeki su kaçağı keşfi için gönderdiğimiz karşımıza çok ilginç bir sonuç çıktı. Servis elemanlarımız yaptıkları su kaçağı tespiti neticesinde dairede herhangi bir su kaçağı bulunmadığını söylediklerinde daire sahipleri buna inanmadı. Servis ekibimiz mutfak tezgahının duvarından su kaçağının komşudan olabileceğini söylediler. Su kaçağı yan daireden dediğimiz ev sahipleri buna pek inanmak istemediler.

Yan dairede su kaçağı tespiti işlemi yapıldığında gerçekten suyun bu dairenin borularından sızarak yan dairenin duvarlarında su kaçağı olarak ortaya çıktığını gördük. Su Kaçağının ortaya çıktığı daire sahipleri yok yere bizden önceki tespitlerde evlerini kırdırıp birde üstüne tadilat yaptırmışlar. Oysa su kaçağı yan daireden kaynaklanıyormuş. Fakat ne yazık ki bunu ancak firmamız ile çalıştıkları zaman öğrenebildiler. Öncesinde yapılan tüm zahmetler ve masraflar ise boşa harcanmış bir emek olarak kaldı. Kaçaklarla ilgili buna benzer durumlar yaşamamak ve doğru tespit sonucuna ulaşmak istiyorsanız muhakkak cihazlı su kaçağı tespiti yaptırın.

Benzer Gönderiler: