Tesisatçı 285 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı cihaz olmadan bulunur mu sorusuna vereceğimiz yanıt elbette bulunmaz olacaktır. Nedeni zemin altında kalan su tesisatı ya da atık su tesisatını göremeyiz ve su sızdırmasının nereden olduğunu da bilemeyiz. Cihazlar ile su kaçağı bulma,  kırmadan su kaçağı tespiti ve görüntülü su kaçağı tespiti ile görmediğimiz zemin altındaki tesisat kaçaklarını buluruz. Su kaçak onarım kimyasalı ile de kalorifer tesisat kaçağı hiç bir yer kırılmadan onarılır.

Kalorifer tesisatında su sızıntısında kimyasal uygulama yapılmasının da elbette belli şartları vardır. Su kaçağı cihaz olmadan bulunur mu sorusuna evet diyebileceğimiz su kaçak giderme türü budur desek yanlış olmaz. Çünkü kalorifer tesisatı kaçağında kimyasal uygulamaya uygun ise tespite gerek olmadan kimyasal uygulanabilir.

Su kaçağı cihaz olmadan bulunur mu? | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı cihaz olmadan bulunur mu? | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı cihaz olmadan bulunur mu?

Tesisatta su kaçağı olursa usta tecrübesi ile su kaçağını bulmak için etrafın kırılması gerekir. Tesisatta oluşan arıza için çağırdığınız usta su tesisatında oluşan kaçağı cihazla bularak gereksiz kırma dökmenin önüne geçilmelidir. Su kaçak tespiti cihaz olmadan yapılır mı diye hep merak edilen sorunun cevabı cihaz olmadan kaçağın bulunması için zeminin kırılması gereklidir. Zemin kırılmadan borunun hangi noktasında arıza var bunu bilmek imkansızdır. Teknolojin bu denli geliştiği ve tesisat piyasasına yönelikte büyük kolaylıklar sağlar. Cihazların üretilmesi ile su kaçak tespit cihazı kullanıma sunulmuştur. Büyük imkanlar sunan bu cihazı almayıp hala eski tarz iş yapmaya çalışan zemini kıran bir tesisatçı ile çalışmak çözümden çok sorun üretecektir.

Çözüme ulaşmanın yolu çok kısa ve kolay iken neden etraf kırılsın, neden fazla para ödemek durumunda kalasınız. Tesisatçı usta teknolojiyi takip eden kendini yenileyen bir usta ise su kaçağının olduğu yeri cihazla tespit edip kolayca arızayı giderir. Su kaçağı cihaz olmadan bulunur mu sorusunun cevabı gayet net olup cihaz olmadan su kaçağının bulunması önerilen bir durum değildir.

Tesisat ister demir boru olsun ister plastik boru olsun akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu yer bulunup tamir edilir. Su kaçağı pimaşlarda olursa da kamera ile görüntüleme yapılarak su kaçağı bulunur. Bu duruma neden olan her ne ise kolay bir şekilde görülüp tespit edilir. Cihazların sunduğu bu imkanlardan yararlanmak her açıdan fayda sağlar.

Benzer Gönderiler: