Tesisatçı 461 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su faturasını düşürme yolları için farklı yöntemler var olsa da bazen bilmediğimiz yerlerden sızıntı olması faturayı kabartır. Bu açıdan, tesisatta kaçaklara dikkat edilmeli ve keyif için su harcamayın uyarısı dikkate alınmalıdır. Diğer taraftan da su faturasını azaltmak için de dişlerinizi fırçalarken suyu açık bırakmayın. Su faturası tasarruf yöntemleri için araştırma yapmanız yüksek su faturası geldi durumuna bağlı da olmamalıdır. Su milli servet olup dünya üzerinde her canlı için hayat kaynağıdır. Sadece faturam yüksek gelemesin diye değil israftan da kaçınılmalıdır. Suyun bir damlası bile değerli olup damlatan musluklar için ne gerekliyse o yapılmalı su sızıntıları da bulunup tamir ettirilmelidir.

Su faturasını düşürme yolları 

Su tesisatında su kaçağı var ise bunun acilen giderilmesi bu yollardan biridir. Su maliyetlerini düşürme artık herkes için önemli hale gelmiştir. Bu hem maddi tasarruf yapmaya, hem de çevreye faydalı olmaya yardımcı olur. Su faturası bazen su saatindeki arızadan dolayı artabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, sular idaresinden destek alabilirsiniz. İtirazınızı yapar, su saatinizi inceletebilirsiniz. Böyle bir durum bulunmuyorsa, evde su tasarrufu yaparak su faturasının düşmesini sağlayabilirsiniz. Su tasarrufunda suyun çok kullanıldığı alanları değerlendirmeye almak gerekir. Öncelikle klozeti kontrol etmelisiniz. Klozetlerde su israfı fazla olur. Eğer tek kademeli bir sifon kullanıyorsanız, her defasında çok su harcarsınız. Bu yüzden iki kademeli bir sifon kullanmalısınız. Böylece bir kademede az su, diğerinde çok suyla temizlik yapabilirsiniz.

Su faturasını düşürme yolları | Uzmanlar Tesisat

Su faturasını düşürme yolları | Uzmanlar Tesisat

Bunun dışında su faturasını düşürme yolları arasında taharet muslukları ile rezervuar iç takımlarının kontrol edilmesi bulunur. Bunlar sıkça arıza yapan alanlardır. Su sızıntısına yol açarak, gereksiz su sarfiyatına yol açarlar. Bu tür akıntılar gün içinde beklemediğiniz kadar gereksiz suyun boşa akmasına yani su sarfiyatına neden olur. Bunları kontrol etmeniz olası su sarfiyatını engeller. Su kullanan cihazlarınızı da iyi seçmelisiniz. Su tasarrufu yapan cihazları alırsanız, su tasarrufu da yaparsınız. Musluklarınızı da kontrol etmenizde yarar vardır. Damla damla akıtan musluklar veya tesisatın diğer bağlantı noktaları kontrol edilerek su sızıntıları önlenmelidir

Benzer Gönderiler: