Tesisatçı 1337 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su borusu patladı, patlamış su borusunun tamiri için tesisatçı arıyorum, su borusunu acil tamir ettirmem gerekli bilincinde olunmalıdır. Evde su borusu patladı ya da kombi su borusu patladı ise patlayan su borusu tamiri için su tesisatçısı çağırmalısınız. Tesisatçı patlayan su borusu açıkta ise hemen boruyu kesip ek yaparak anında boru tamirini yapar. Boru zemin altında ise matkapla zemin açıp boruya ulaşarak aynı işlemleri yaparak tesisat boru tamiratını  yapar.

Su borusu patladı patlak boru tamiri

Su borusu patladı ise yapılması gereken işini iyi bilen bir tesisatçı bularak suyun patladığı yeri tam olarak cihazla belirlemektir. Sonrasında ilgili yeri açarak tesisat tamirini yapmaktır. Patlayan su borusu demek su sarfiyatının artması demek, patlayan su borusu demek etrafın nemlenmesi, çürümesi demektir. Tesisat borusu çatladı ise sizde bunu bir şekilde fark ettiyseniz müdahil olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde su sızıntısı alt komşunuzdan çıkacak ve hiç ummayacağınız masraflarla karşılaşacaksınız.

Su Borusu Patladı | Uzmanlar Tesisat

Su Borusu Patladı | Uzmanlar Tesisat

Tesisatla ilgili su kaçağı olsun, su sızıntısı olsun ve benzer tesisat arızaları olsun hiç fark etmez. Eğer bildiğiniz ve bu işi hakkıyla yapabilecek bir tesisatçı varsa hasar minimize edilebilir. Tersi durumda en küçük tesisat arızası bile sizin başınızı ağrıtabilir. Hele hele tesisat borusu kırıldı ise sizin bu arızayı gidermeniz olasılıklar dışında kalmaktadır. Su borusu patlaklarını cihazı olmayan tesisatçılar bile tam olarak yer saptayamadığından tamirini de yapamaz. Kaldı ki birey olarak siz bu anlamda yapabileceğiniz ne olabilir düşün derim. Sizin yapacağınız en iyi şey çok vakit geçirmeden su patlağını cihazla tespit edip sonra da tamiratı yapacak bir tesisatçı ile iletişime geçmektir.

Tesisat Borusu neden patlar ?

Su borusunun patlaması belli başlı bilinen nedenlere bağlı olup, bu nedenler ortadan kaldırılmadığı takdirde su borusu patladı neden anlamadım durumları ile karşılaşmak her zaman mümkündür.

  • Deprem olduğunda sarsıntı olduğundan boruların bağlantı yerlerinde esneme olacağından su sızıntıları oluşabilir.
  • İnşaat halinde iken  diğer işçiler çalışırken tesisata zarar verebilmektedirler.
  • Tesisat yapım aşamasında kullanılan malzemenin kalitesiz olmasına dayalı su patlaması olabilir
  • Bazı yapılar çok eski olup buralarda kullanmaya dayalı eskiyen yıpranan tesisatta su kaçakları olabilir.

Benzer Gönderiler: