Tesisatçı 1562 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su Basınç Düşürücü Vana Montajı Ayarı yapıldığında uzun zamandan beri yaşadığınız yüksek basınçla ilgili şikayetler son bulur. Basınçlı gelen şebeke suyuna bağlı tesisatta arızalar yaşıyorsanız basınç düşürücü taktırmak faydalı olur. Birde bu konuda merak ettiklerinizin cevaplarını merak ettiğinizde bu soruların cevaplarına ulaşmak artık kolay. Basıncı düşürecek malzeme nereye takılır, basınç düşürücü neden ses yapar gibi sorularınızı da tesisatçı usta yanıtlayacaktır.

Su Basınç Düşürücü Vana Montajı Ayarı Neden Yapılır?

Basıncı düşürecek malzemeye gerek duyuyorsanız pislik tutucu ve gösterge ile beraber almalısınız. Su tesisatlarında her zaman su dolaşım halinde olduğundan şebekeden su basıncının belli bir değere sabitlemek zordur. Sular idaresi tarafından yapılan tesisattan bina girişlerine kadar gelen hattaki su tesisattaki borulardan geçerek evlerde kullanılır.

Su Basınç Düşürücü Vana Montajı Ayarı | Uzmanlar Tesisat

Su Basınç Düşürücü Vana Montajı Ayarı | Uzmanlar Tesisat

Bina giriş basınç değeri yüksek olan şebeke suyunun oluşturacağı olası arızaların önlenmesi için yapılması gereken çok nettir. İşte bu suyun yüksek basınçta gelmesini önleyen Basıncı düşürecek malzemeni vanadır. Tesisatın girişine basıncı düşürecek malzemenin takıldığı zaman suyun istenen basınçta tesisatta dolaşımı sağlanır.

Bu vana sayesinde hem tesisatın boruları korunmuş olur, hem de suyla çalışan elektrikli cihazlarınız korunur. Eğer su basınç düşürücü vana kullanıyorsanız, özellikle geceleri suyu az kullandığınız zaman borularınızda sorun yaşayabilirsiniz. Suyun basıncı yüksek olduğu için, borularda çatlamaya, patlamaya neden olabilir. Bu durum tesisatınızdaki kaçakların, su sızıntısının en önemli sebeplerinden biri haline gelebilir.

Basıncı Düşürecek Malzemenin Montajı ve Ayarı Nasıl Yapılır?

Basıncı düşürecek malzemenin bir tesisatçı tarafından tesisat girişine monte edilmelidir. Bahse konu montajı sizin kendi çabanız ve imkanlarınızla yapmanız mümkün değildir.  Bir usta çağırarak dairenize su bağlantısının yapıldığı yer yani su sayacın olduğu yere basınç düşürücü takılır.

Basıncı düşürecek malzemenin montajının doğru yapılması elzemdir. Bu uygulama yapılırken pislik tutucu takılması da daha uzun ömürlü çalışması açısından önemlidir. Bu sayede evinizde suyla çalışan termosifon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi cihazlarınızda yüksek basınçtan korunmuş olur. Bu nedenle ihtiyaç var ise tesisata basınç düşürücü taktırmayı ihmal etmemelisiniz. Basıncı düşürecek malzemenin montajı ve ayarı  iyi yapılarak bütün riskleri ortadan kaldırırsınız.

Benzer Gönderiler: