Tesisatçı 151 kez görüntülendi

Site yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği – Cihazla yerden ısıtma tesisat temizliği hava ve su ile yapılır

Site yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği servisi olarak yerden ısıtma tesisatının daha verimli şekilde çalışması için periyodik bakımların yaptırılması gerekliliğini her daim vurguluyoruz. Bu anlamda bu temizliğin her sene yapılması gerekmektedir. Temizletilmeyen tesisatların ısıyı yayma, iletme özellikleri azalır. Yeterince ısınamazsınız. Site yerden ısıtma temizliği petek temizliği servisimizden alacağınız randevuyla kış hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz.

Yaşam alanlarında daha fazla tercih edilmeye başlanan yerden ısıtma tesisatı küçük büyük demeden her yeri eşit olarak ısıtmaktadır. Ama temizliğini her yıl yaptırmayı ihmal etmediğiniz sürece hak ettiğiniz gibi ısınabilirsiniz. Bu sistem ısısı vücut ısısına en uyumlu çalışan sistem olup diğer tesisatlara göre daha düşük ısıyla çalışır. Bu nedenle çamurlaşma daha fazla olur. Bir kış dönemi kullandığınız yerden ısıtma sisteminin mutlaka temizlenmesi gerekir.

Site yerden ısıtma temizliği petek temizliği

Site yerden ısıtma temizliği petek temizliği yapan firmamız bunu cihazla ve kimyasalla yapar. Burada kullanılan cihaz petek temizliğinde kullandığımızdan daha farklıdır. Bu cihazın çalışma sistemi hava ve basınçlı suyla olur. Cihaz çalışırken tesisata hava basılır, ardından basınçlı suyla çamur katmanları iyice temizlenir. Geriye kalan atıklarda cihaz filtresi yardımıyla temizlenir. Geriye tesisatın içine koruyucu kimyasalın verilmesi kalır. Bunun yapılma amacı ise çamurlaşma hızının azaltılması ve ısınma kalitenizin yükseltilmesi içindir.

Bahse konu tesisat temizliği normal petek temizleme cihazı ile yapılmayacak olup bu sistem için özel olan cihaz hava ve su ile bu temizliği yapmaya imkan veren cihazdır. Normal cihazla bu sistemin temizliği yapılırsa sonuç açısından kısmi fayda sağlar. Kapsamlı bir fayda sağlanması doğru cihazlar tecrübeli ustanın bu temizliği yapıyor olmasıdır.