Tesisatçı 501 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Sistem koruma kimyasalı bizim kullandığımız ilaç flexseal sistem koruma sıvısı olup petek tesisat koruma diye de adlandırılmaktadır. Petek temizleme tesisat koruma sıvısı kalorifer peteklerde ve kalorifer tesisatında kirlenmeyi ve çamurlaşmayı geciktirir. Kalorifer ve yerden ısıtma tesisat temizliği sonrası sistem koruma kimyasalı ile tesisatın çabuk kirlenmesi önlenir. Kış geldiğinde yoğun olarak şikayet konusu olan kalorifer peteklerim ısıtmıyor ya da en son peteklerim buz gibi durumudur.

Tam bu noktada kalorifer peteklerin cihazla temizlenmesi gereklidir. Sonraki yıllarda sorun çıkarmadan uzun süreli ısınmanıza katkı sağlaması için kalorifer tesisat koruma sıvısı konulur. Burada atlanılmaması gereken şey şudur. Kalorifer peteklerine koruma sıvısı koydum benim peteklerim tıkanmaz ve uzun süre sorunsuz ısınırım. Bu yanılgı olup olması gereken önce kalorifer petek tesisat temizliği yapılması sonrasında koruma sıvısı konulmasıdır.

Sistem Koruma Kimyasalı | Uzmanlar Tesisat

Sistem Koruma Kimyasalı | Uzmanlar Tesisat

Sistem koruma kimyasalı  sistem koruma sıvısı

Sistem koruma kimyasalı ısınma tesisatları için çok yararlı olur. Kombi ve kalorifer tesisatında yapılan radyatör temizliğinin ardından, sisteme ilave edilen kimyasal suyla birlikte konulur. Yeni binalarda, daha kullanılmamış ısıtma siteminde tesisat ve kombide meydana gelebilecek tortu, kir, kireç, çamurlaşma gibi sorunları önler. Hem petek temizliği yapılmış tesisatları, hem de yeni tesisatları bu olumsuzluklardan korur. Ayrıca kirlenmenin önüne geçtiği için çok sık temizlik yaptırmanıza gerek kalmadığından zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Çünkü ısıtma tesisatındaki su temiz olduğunda, tesisat içindeki suyun dolaşımı daha kolay olur. Böylece suyun ısıtılmasını da kolaylaştırır. Yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar.

Kışın daha az yakıt gideri ödemek isteyenler için, tesisat koruma ilacı faydalı olur. Bunun yanında tesisatın bakımları da zamanında yapılırsa, daha az yakıtla, daha kaliteli ısınma sağlanır. Bu kimyasalın belirli aralıklarda kullanılması, belli zamanlarda yenilenmesi sayesinde ısıtma sistemi yeteri kadar korunacaktır. Tesisat koruma ilacı tesisattaki suyla orantılı şekilde ilave edilir. Yaklaşık elli litre suya bir litre kimyasalın konması tesisatın korunması için yeterli olur.

Koruma kimyasalı yerden ısıtma tesisatı için de kullanılmakta hatta bu sistem çok çabuk kirlendiği için çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Bu açıdan periyodik bakımları yaptırdığınızda koruma kimyasalının da sisteme ilave edilmesini talep edin.

Benzer Gönderiler: