Tesisatçı 154 kez görüntülendi

Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği – Alttan ısıtmalı bu tesisatın temizliği cihaz ile yapılır

Yerden ısıtma tesisatı kullanmayı tercih edenlerin sebepleri bellidir. Bu sistemin daha fazla yer kazanma nedeniyle, daha dengeli şekilde ısınmak için, ısınmada ekonomik olması nedeniyle tercih edilmesi yaygındır. Bu yüzden yerden ısıtma tesisatı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu sisteminde diğeri gibi rutin bakımlara ihtiyacı vardır. Bunlara dikkat edilirse, Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği desteği alınırsa, yerden ısıtma sisteminden en iyi şekilde faydalanılabilir. Düşük sıcaklıkta çalışan yerden ısıtma sisteminde çamurlaşma daha hızlı olduğu için tıkanıklık sorunları da daha fazla görülmektedir.

Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği

Yerden ısıtma tesisatı temizliği cihazla ve koruyucu kimyasalla yapılmaktadır. Bildiğiniz petek temizleme cihazından farklı olan bu cihaz tesisatı hava ve basınçlı suyla temizler. Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği servisimizde bu yöntemi kullanmaktadır. İlk etapta cihaz tesisata bağlanarak sisteme ara ara hava verilir. Bu işlem saniyelerle sürer ve çamurlaşma yoğunluğuna göre belli aralıklarla tekrarlanır. Hemen ardından basınçlı su verilerek sistem içinde birikmiş olan çamur katmanları çözünerek temizlenir. Koruyucu kimyasal sistemin içine verilerek işlem tamamlanır. Artık bir sonraki temizliğe kadar çamurlaşma hızı azalacak, daha rahat ısınacaksınız.

Diğer taraftan petek temizliği için ayrı bir cihaz olup istenirse petekler ve kalorifer tesisatı hava ve su ile de temizlenebilir. Ancak yerden ısıtma tesisatı petek temizleme cihazı kullanılarak temizlenirse sağlıklı sonuç alınamaz. Bu açıdan petek temizliği için ayrı bir cihaz kullanılmalı, yerden ısıtma tesisatı içinde ayrı bir cihaz kullanılmalıdır.