Tesisatçı 446 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği için alttan ısıtma sistem temizliği için kullanılan cihaz kullanılmalıdır. Şili petek temizleme servisi ile yerden ısıtma temizliği radyatör temizliği istenilen kalitede yapılır ve ısınma garantisi verilir. Şişli kombi petek temizliği için yerden ısıtma ve tesisat temizliği cihazı ve ilacı kullanılarak kışı tasarruflu geçirebilirsiniz. Alttan ısıtmalı bu tesisatın temizliği cihaz ile yapılır ise faydası görülür.

Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği

Bu sisteminde diğeri gibi rutin bakımlara ihtiyacı vardır. Bunlara dikkat edilirse, Şişli alttan ısıtma  tesisat temizliği desteği alınırsa, yerden ısıtma sisteminden en iyi şekilde faydalanılabilir. Düşük sıcaklıkta çalışan yerden ısıtma sisteminde çamurlaşma daha hızlı olduğu için tıkanıklık sorunları da daha fazla görülmektedir.

Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği | Uzmanlar Tesisat

Şişli yerden ısıtma tesisat temizliği petek temizliği | Uzmanlar Tesisat

Yerden ısıtma tesisatı temizliği cihazla ve koruyucu kimyasalla yapılmaktadır. Bildiğiniz petek temizleme cihazından farklı olan bu cihaz tesisatı hava ve basınçlı suyla temizler. Şişli alttan ısıtma sistem temizliği servisimizde bu yöntemi kullanmaktadır. İlk etapta cihaz tesisata bağlanarak sisteme ara ara hava verilir. Bu işlem saniyelerle sürer ve çamurlaşma yoğunluğuna göre belli aralıklarla tekrarlanır. Hemen ardından basınçlı su verilerek sistem içinde birikmiş olan çamur katmanları çözünerek temizlenir. Koruyucu kimyasal sistemin içine verilerek işlem tamamlanır. Artık bir sonraki temizliğe kadar çamurlaşma hızı azalacak, daha rahat ısınacaksınız.

Diğer taraftan petek temizliği için ayrı bir cihaz olup istenirse petekler ve kalorifer tesisatı hava ve su ile de temizlenebilir. Ancak yerden ısıtma tesisatı petek temizleme cihazı kullanılarak temizlenirse sağlıklı sonuç alınamaz. Bu açıdan petek temizliği için ayrı bir cihaz kullanılmalı, yerden ısıtma tesisatı içinde ayrı bir cihaz kullanılmalıdır.

Yerden ısıtma Tesisatı Temizlendikten Sonra Tesisat Hava Alma işi

Yerden ısıtma tesisatı kullanmayı tercih edenlerin sebepleri bellidir. Bu sistemin daha fazla yer kazanma nedeniyle, daha dengeli şekilde ısınmak için, ısınmada ekonomik olması nedeniyle tercih edilmesi yaygındır. Bu yüzden yerden ısıtma tesisatı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu sistemi sorunsuz kullanmak için önce hava ve su ile temizliği yapılır sonra da kollektörlerden hava alma işi yapılır. Yerden ısıtma sisteminde hava oluşması durumunda da verim alınamayacağı için hava kontrolleri de yapılmalıdır. Ucu düz tornavida ile kollektör üzerinde bulunan vida tarzı şey sola çevrilerek hava alınabilir.

Benzer Gönderiler: