Tesisatçı 783 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Sıhhi Tesisat Uzmanlar sıhhi tesisat firması su tesisat işlerini su tesisat ustası ile uygun su tesisat malzemeleri kullanarak hizmet verir. Su tesisat işi ne içerir ve  su tesisatçı ne iş yapar gibi sorulara cevaben söyleyelim. Sıhhi tesisatçı ustasının uğraş alanına giren tesisat işlerinin kapsamı özetle,  temiz su tesisatı ve pis su tesisatı kapsamında olan tesisat işlerini kapsar. Tesisat ustası tesisat montajını yaparken bir çok noktayı düşünerek montaj yapmalıdır. Öncelikler kullanılan malzeme kaliteli olmalı, PPRC tesisat yani temiz su tesisatı yapılırken kaynak noktaları çok sağlıklı olmalıdır. Su tesisat sıhhi işi su tesisatı montajı için duvar delmek, uygun ölçülerde boruları kesmek diş açmak gibi tesisat işleri yapan ustadır.

Sıhhi Tesisat & Sıhhi Tesisat Ustası 

Sıhhi tesisat evde iş yerinde kullanılan temiz suyu bize ulaştıran  temiz su tesisatı ve kullanım sonrası ortaya çıkan pis suyun atılmasını sağlayan pis su tesisatının oluşturduğu tesisattır. Bir daire içinde somut olarak konumuz tesisatı adlandırıp örnekleyelim. Daire içindeki, musluk, batarya, küvet, sifon, klozet aklıma gelen başlıca bu tesisat gurubunun elemanlarıdır.

Sıhhi tesisat

Daha ötesi bir bataryanın contası ek malzemeleri de bu kapsamındadır. Evde tıkanıklık olduğunda yaşanılan arıza bahse konu tesisat arızasıdır. Yine evde koku sorunu var ve bu pimaşlara yeteri derecede eğim verilmemesinden kaynaklı ise bu da montaj sonrası istenmeyen tesisat arızasıdır. Tesisatçı bu işte uzman olmalı, malzemeyi iyi tanımalı ve ev ve işyerinin konumuna ve durumuna göre montajı yapmalıdır

Kaynak makinesi eğer kaliteli olmaz ise boru kaliteli de olsa kaynak yapılan yer sağlıklı olmayacaktır. Bütün işler bitip bireylerin kullanıma açıldıktan sonra kaynak noktasında su sızmaya başlayacaktır.

Böyle bir durum etrafın kırılması ve sizi hiç beklemediğiniz maliyetlere katlanmak durumunda kalırsınız. Diğer taraftan pis su tesisatı PVC boruları yani pimaş tesisatında istenilen eğim verilmez ise kullanıma başlandığında koku oluşabilir, tıkanma olabilir. Bu nedenlere bağlı olarak su sızması ve su kaçağı sorunu yaşanabilir. Su tesisatçı ustası tesisat yapma aşamasında yani işin başında bir çok noktayı dikkate alarak tesisatı yapmalıdır. Ta ki, bir arıza olursa arızaya ulaşılıp giderilmesi için kullandığı montaj krokisini de ev sahibine vermelidir.

Benzer Gönderiler: