Tesisatçı 328 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Sıhhi tesisat ustası – Tesisatçı servis çalışanının sıhhi tesisat ustası olması önemlidir

Tesisatçı denince genelde ne anlama geldiğini bilinir ancak sıhhi tesisat ustası denildiğinde garipsenir tam olarak ne anlama geldiği bilinmez. Sıhhi tesisat denince temiz su tesisatı ve pis su tesisatını kapsayan hizmet alanını içerir. Peki temiz su tesisatı ve pis su tesisatı ne demek diye sormadan edemez insan.

Temiz su tesisatı : Ana kaynaktan suyun borularla yani tesisat çekilerek kullanıma alanlarımıza kadar ulaştırılmasını kapsayan tesisatı ifade eder.

Pis su tesisatı : Kullanım alanımızda atık hale gelen yani pislenen suyun yine tesisat boruları ile giderlere ulaştırılmasını sağlayan tesisatı ifade eder.

Sıhhi tesisat ustası denince de yukarıda açıkladığımız bu tesisatların montajını yapan ustaya denir. Yaşam alanlarımızda büyük öneme sahip olan bu tesisatlarda arıza oluşması halinde nasıl bir çözüm üretilmelidir. Bu nokta bizleri yakından ilgilendirir. Çünkü, bu tesisatlar zemin altında duvarlarda hatta tavanlarda olan ve gizlenen tesisatlardır.

Temiz su tesisatı arızası olması halinde bu arızayı bulmak için etraf kırılacak mı ?

Böyle bir arıza olması halinde eğer tesisatçınız bu tarz arızalara cihazla bakıyor ise kırmadan arızanın yerini tespit edecektir. Sonra da kolayca tamiratı yapacaktır. Yol eğer tesisatçınız cihaz olmadan arıza tespiti yapıyorsa etrafını kırılması kaçınılmazdır.

Pis su tesisatı arızası olması halinde bu arızayı bulmak için etraf kırılacak mı ?

Pimaş giderlerinde yani pis su tesisatında arıza olması halinde kamera ile bakılıp arıza görüntülenmelidir. Eğer kameram yok diyorsa tesisatçı çözüm noktasında çok zarar göreceğiniz baştan bellidir.

Sonuç olarak bizim için vazgeçilmez olan sıhhi tesisatta arıza olması halinde cihazla hizmet sunan sıhhi tesisat ustası ile çalışmak gereklidir.

Yorum Yap