Tesisatçı 632 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Şebeke suyu az geliyor, şebeke suyunun tazyiki düşük gelmesine bağlı musluklardan su az geliyor olması işlerinizi aksatacaktır. Musluktan su az akıyor, apartmanda üst katlara su az geliyor gibi sorunlarda çözüm bellidir. Evde su basıncı az ise musluktan gelen su basıncı düşük ise hidrofor taktırılabilir. Diğer taraftan da sizin dairenizde su basıncı düşük geliyor ise ve yeni bina ise sorun tesisata bağlı olabilir.  Su tesisatçısı montajda hata yaptıysa su az gelebilir veya sayaç çıkışını pislik tıkamış olabilir. Tesisatta filtreleri pislik tıkadıysa sorunun çözümü basit olacakken, tesisat kaynak hatasında tesisattaki arızalı kısım düzeltilmelidir.

Şebeke suyu az geliyor musluktan su az akıyor

Tesisatınıza şebeke suyu az geliyor ise, ilk yapmanız gereken su saatini kontrol etmek olsun. Eğer su saatinizin vanası tam olarak açık konumda değilse şebeke suyu az gelebilir. Diğer taraftan sayaç çıkışını pislik tıkamış olabilir veya su tesisatının montajı aşamasında yapılan kaynak hatası boru çapını daraltmış olabilir.

Şebeke suyu az geliyor | Uzmanlar Tesisat

Şebeke suyu az geliyor | Uzmanlar Tesisat

Bahsettiğimiz sorunlardan biri yok ise  şebeke suyunun tazyiksiz az geliyor olması da muhtemeldir. Bu konuda komşularınıza danışabilirsiniz. Onların evinde de musluktan su az geliyor ise sizin tesisatınızda bir sorun yok demektir. Bu tür araştırmaları yaparsanız, boşu boşuna tesisatınızda işlem yapılmasına gerek olmaz. Daha sonra evdeki bütün muslukları kontrol etmenizde de yarar vardır.

Eğer bazı musluklarda bu sorun yaşanıyorsa, bazılarında böyle bir sorun yoksa şebeke suyunun az gelmesinin nedeni musluklardır. Olası kireçlenme sorunu, musluk borularında biriken kum gibi olumsuz etkenler, musluk filtresindeki sorunlar ya da musluğun kendisinden kaynaklanan sorunlar şebeke suyunun az gelmesine neden oluyordur.

Şebeke suyu az geliyor ise bütün bu kontrolleri yapmanızı öneririz. Sorunun kaynağını tespit ederseniz çözümü de kolay olacaktır. İsterseniz bu konuda bir tesisatçıdan yardım alabilir, tespit için ustanın gelmesini de bekleyebilirsiniz. Bu konuyu bir vatandaşın çözmesi olası bir durum değildir. Nedeni şebeke suyunun az gelmesine neden olabilecek ana başlıkları saydık. Dolayısıyla bunların tespiti ve çözüme ulaştırılması bazı malzemeler gerektirdiği gibi tecrübede gerektirmektedir.

Benzer Gönderiler: