Tesisatçı 398 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Rögar tespiti, rögar girişi bulma, kayıp rögar yer tespiti, dedektörle rögar yer tespiti ya da bilinmeyen logar yeri bulma işi için teknoljik cihazlar gereklidir. Bu hizmeti sunabilmek için olması gereken cihazların tamamı bulunmalıdır. Öncelikle pima şboru içinden gönderilerek içeriden görüntü almamızı sağlayacak kamera olmalıdır. Sonrasında kameranın görüntü aldığı yer ya da rögarın bulunması durumunda zemin üstünden hangi noktaya denk geldiğini bilmemiz gereklidir. Bu durumda da dedektör olmalı ve kamera ile entegre çalışmalı yani uyumlu olmalı ki sinyali tam alabilelim. Bu cihazlar olmadan sadece tecrübe ile bulunması hayli zordur.

Rögar tespiti, rögar girişi  bulma

Tesisatçı kameralı cihazla pimaş boru içini görüntüleyip rögar yer tespiti yapabilir. Belirli dönemlerde rögar temizliğinin yapılması gerekebilir. Rögar genellikle binaların dış kısmında bulunur. Ancak zamanla rögarların girişi, kapağı çeşitli etkenler yüzünden kaybolabilir. Üzeri toprakla örtülebilir, herhangi bir yapının altında kalabilir. Rögar tespiti, rögar girişi bulma hizmeti sayesinde kayıp rögar girişi kırmadan zahmetsiz bir şekilde bulunabilir. Rögar tespiti dedektörlü sinyal veren kameralarla kolay bir şekilde tespit edilir. Bu hizmet hem maddi olarak kolaylık sağlar, hem de zamandan kazanmanıza yardımcı olur.

Görüntülü cihazlar tesisattaki boru hattını takip ederek, kanalizasyon hattından rögarı rahatça bulabilir. Verdikleri sinyallerle rögar girişinin yeri tespit edilir. Bu şekilde hizmet alırsanız, etrafı fazla kırmadan zorlanmadan rögar tespiti cihazla yer bulma yapılmış olur.

Rögar girişi belli olursa, dönemsel olarak rögar temizliği yapılabilir. Bu sayede tesisatınızı tıkanıklık sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca yağmur, ağaç yaprakları gibi etkenlerde rögar tıkanıklığına yol açabilir. Böyle bir durumda da rögar temizliği yapılması gerekebilir. Rögar kapağının yeri bilinmiyorsa, rögar tespiti, rögar girişi bulma işlemi yapılmalıdır.

Cihazların olmadığı bir tesisatçıdan yardım almak çözümden uzak bir adım olacağı için sizin derdinizi ortadan kaldırmayacaktır. Harcadığınız zaman ve harcadığınız para bu anlamda boşa gidecek olup yeniden bu işi hakkıyla yapacak tesisatçı  arayışı içerisine gireceksiniz. Bu süreç sizi yıpratacak olup paranızla stresi satın almış olacaksınız. Bu açıdan ilk adımda doğru tesisatçı firma ile çalışarak sağlıklı hizmet alın.

Benzer Gönderiler: