Tesisatçı 152 kez görüntülendi

 Riva yerden ısıtma tesisat temizliği – Bu sistemin bakımı ve  temizliği normal petek temizleme cihazı ile yapılmamalıdır

Yerden ısıtma sistemiyle ısınmaya karar verenler, bunu kullananlar her sene tesisat temizliği yaptırmayı ihmal etmemelidir. Yerden ısıtma evinizi dengeli şekilde eşit olarak ısıtır. Ancak bu sistemde çamurlaşma daha fazla ve hızlı olur. Bu nedenle tesisat temizliğini ihmal ederseniz ısınmada istediğiniz randımanı elde edemezsiniz. Riva yerden ısıtma tesisat temizliği yapan servisimizden kafanıza takılan sorularının yanıtı için yardım alabilirsiniz. Bu temizlik deneyimli ustalarımız tarafından özel bir cihaz sayesinde kimyasalla yapılmaktadır. Bu yüzden konforlu bir şekilde temizlik yapılarak istenilen düzeyde sonuç alındığından  kışa hazır olursunuz.

Riva yerden ısıtma tesisat temizliği

Cihazla yapılan yerden ısıtma tesisat temizliği sırasında ilk önce hava ve su kullanılarak tesisatın içindeki kirlenme ve çamurlaşma temizliği yapılır. Kısa bir süre tesisata verilen hava, ardından basınçlı suyla çözünen çamurlaşma atıkları cihazın filtresiyle dışarıya alınarak temizlenir. Riva yerden ısıtma tesisat temizliği yapan ustalarımız ardından tesisat koruyucu kimyasalı tesisata koyarak çalışmalarını tamamlar. Bu işlem çamurlaşmanın hızını azaltıcı bir etki yapar. Bir sene sonraki tesisat temizliğine kadar sorun yaşamazsınız.

Her yer aynı konuma aynı izolasyon şartlarına sahip olmadığından yazdıklarımız her yapı için geçerli olmayabilir. Karşılaştırma bu anlamda sağlıklı yapılarak yerden ısıtma tesisatı temizliğinin sağladığı fayda analiz edilmelidir. Tesisat temizliği ile istenilen seviyede ısınma şansı sağlanır ve yakıt tüketimi de azalır. Hem kış ortasında ısınmanız kesintiye uğramaz hemde yüksek derecede ısınma şansını yakalamış olursunuz.