Tesisatçı 394 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Radyatör temizliği yaptırdınız mı gelen soru için makineli detaylı petek temizleme radyatör temizliği ile yakıtta tasarrufu sağlayabilirsiniz. Petek temizleme işlemini makineli ilaçlı yapan firmaya yaptırmanız önemlidir. Radyatör petek temizliğinin yapılışı evde yapılan kalorifer petek temizleme gibi değildir. Evde yapılan kalorifer petek temizleme işi pis suyu boşaltıp temiz su doldurmaktan ibarettir. Profesyonel petek temizleme uygulaması ile kış gelmeden radyatör petek temizliği yapılınca tesisatta sıcaklık üst seviyede olacaktır.

Petek Radyatör temizliği yaptırdınız mı?

Kışın ısınma sorunu yaşayanlara, radyatörleri ısınmayan kişilere radyatör temizliği yatırdınız mı diye sormak gerekir. Çünkü radyatör temizliği yapılmadığı zaman, kışın kombiniz çalışsa bile radyatörlerin ısınmasında zorluk yaşanır. Radyatörlerin içinde biriken atıklar, kireç kalıntıları temizlenmediği sürece ısınmakta hayal olur.

Radyatör temizliği yaptırdınız mı? Uzmanlar Tesisat

Radyatör temizliği yaptırdınız mı? Uzmanlar Tesisat

Bu nedenle radyatör temizliği yaptırdınız mı sorusu sorulduğunda bunun cevabının evet olması hayli önemli bir konudur. Radyatör temizliği özel bir makine yardımıyla radyatörler yerinden sökülmeden özel temizleme kimyasalı kullanılarak yapılıyor. Bu son derece kolay olan temizlik, ısınmak için sizlere yardımcı oluyor. Bununla kalmıyor, yakıt giderlerinizi düşürüyor ve kombinizin ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

Kombinin aşırı zorlanması nedeniyle ortaya çıkan arızalara karşı önleminizi de almış oluyorsunuz. Kombinin petekleri ısıttıktan sonra ekonomik moda yani tasarruf moduna geçmesi gerekirken eğer kalorifer tesisatı ve petekler kirli ise bu durum gerçekleşmez. Kombi sürekli aktif olarak çalışıp ısınmayan sıcak suyun giremediği kanalları da ısıtmaya çalışır. Bu durum fazla yakıt tüketimi demek ve erken ortaya çıkacak arızalar demektir.

Radyatör temizliğini yaptırdınız mı, radyatörlerinizi kireçten temizlettiniz mi, bunlar evinizin ısınmasında önemli etkenlerdir. Kireç bağlamış ve temizlenmemiş radyatörler ısıyı iletemediği için evinizi ısıtamazlar. Kalorifer tesisatı ile ısınanlar tesisatın bu bakımlarını düzenli olarak yaptırmalıdır. Radyatörlerin iç temizliği gibi dış temizliğini de yaptırmalıdır. Bu anlamada kış girmeden kombi bakımını, radyatör temizliğini yaptırmayı ihmal etmemeleri gerekir.

Evde Radyatör Peteklerin Temizliği Yapılır mı?

Evde makine ve ilaç kullanımı söz konusu olmadığından kalorifer peteklerinin temizliğinden bahsedilemez. Evde yapılabilecek şey yukarıda da bahsettiğim üzere kirli suyun boşaltılıp kombiden temiz su doldurulmasından ibarettir. Bu pencereden bakıldığında evde radyatör petekleri temizlense de yeterli olmaz.

Benzer Gönderiler: