Tesisatçı 908 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaşlarda kaçak var pis su gideri olan pimaşta su  kaçağı var ise, kameralar ile pimaş içi görüntüleme yapılarak su kaçağı  tespit edilir. Pimaş hattı su kaçağı, pimaş su sızıntısı pis su kaçak tespiti için kameranın olması gereklidir. Pimaşlarda su sızıntısı olması durumunda akustik dinleme cihazı olması tespit için gerekli değildir. Atık su borusu su kaçırıyor ise kamera ile boru içi görüntüleme gereklidir. Pimaş su kaçağı onarımı da tespit sonrası kaçağın derecesine göre yapılır.

Tesisatınızda su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız bunun etkilerini evinizde görmüş olmalısınız. Çünkü borudan sızan su evinizin içinde dolaşır. Bulduğu en küçük delikten bile giren su belki komşularınızın evini dahi etkisi altına alabilir. Tavanda sarı lekelere, duvarda kabarıklıklara neden olur ise bilin ki pimaşlarda kaçak var. Bunun farkına varamazsanız duvarlarınızda rutubet olmaya başlar.

Pimaşlarda kaçak var | Uzmanlar Tesisat

Pimaşlarda kaçak var | Uzmanlar Tesisat

Bu nedenle gecikmeden cihazla su kaçağı tespiti yapacak bir tesisatçıdan destek almalısınız. Tesisatçı deneyimli ustalarıyla su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak bulmalı ve kaçak yapan boruyu tamir etmelidir. Bu yöntemle su kaçağının tespit edilmesi evinizdeki fayansların kırılmamasına herhangi bir hasar oluşmamasına neden olur. Böylece sizlerde evde tadilat yapacağım diye düşünmezsiniz.

Pimaşlarda kaçak var

Pimaşta su kaçağının varlığı kamera ile pimaş içi görüntülemeyi gerektirmektedir. Aksi halde pimaşta var olan kaç zemin altında olduğu için bulmak için kırım yapılması gerekir ki, biz bu işi tamamen cihazlarla yaptığımızdan bu durumu kamera ile görüntüleyip noktasını belirliyoruz.

Pimaşlarda kaçak var ise yaşam alanlarınıza olumsuz etkiler yapabilir. Bunu hemen fark edemeyeceğiniz için, kısa sürede sızan suyun etkisiyle duvarlarda nemlenme, parkelerde kabarma, komşunuzun tavanında sızma etkilerini görebilirsiniz. Buna müdahale edilmediğinde nemlenme etkisi rutubetlenmeye dönüşür ve evinizde kötü kokular olmaya başlar. Bunları çekmek zorunda değilsiniz. Su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz andan itibaren, hemen tesisatçınızı aramalısınız. Tesisatçınız cihazla kamera ile pimaşlar da su kaçağı bulma hizmeti veriyorsa, sorununuz hemen çözülecektir. Evinizde başka hasar olmadan, sadece tesisatın onarımı sayesinde su kaçağını yaşamınızdan çıkarabilirsiniz.

Su kaçağı pek çok yerden kaynaklı olabilir. Ama en fazla ortaya çıktığı yerler pimaşlardır. Pimaş kelimesi pek çoğunuzun kulağının aşina olduğu bir sözcüktür. Pimaş bildiğiniz gibi evlerdeki kullandığımız su tesisatı giderlerini kanalizasyona ulaştıran ara borulardır. Haliyle de en çok vazifesi olan borulardır. Ve atık, kirli su taşıdıkları için tıkanma, kirlenme, çatlama yada kırılma gibi arızaların çoğu da burada meydana gelir. Örneğin çatılardaki yağmur suyunu ve balkon sularını tahliye eden balkon pimaşlarında çok sorun olur. Çünkü özellikle yağmur ile birlikte çöp, yaprak, toprak velhasılı bir çok atık giderden geçer. Pimaşlarda kaçak var  denildiğinde de en büyük sebep olarak aslında bu hatırlanmalıdır.

Atık Su Kaçak Onarımı

Çoğu zaman tıkanıklığa bağlı olarak su kaçağı da gelişir bu borular içinde. İşte bu kısımda artık devreye su kaçağı tespit ekipleri girer. Çünkü bunlar gider boruları olduğu için yapınızın altında kalır ve kırılmaksızın ulaşmak mümkün olmaz. Pimaşlarda kaçak var diye de kimse evinin kırılıp dökülmesine razı olmaz eğer bu yöntemi biliyorsa. Ve çağırdığınız bir su kaçağı tespit ekibi kamera ile görüntüleme yaparak kaçağın yerini ve nedenini belirlemiş olur. Daha sonra da duruma uygun olarak gereken müdahale yapılıp kaçak onarılır.

Pis su kaçaklarında, pimaşta su kaçağı sorun daha karmaşık olup tespit ve onarım  daha maliyetli olacaktır. Pis suda boru içi görüntüleme yapılarak bölgesel sorun tespiti yapılır, sonraki aşamada nasıl bir uygulama yapılacağı kararlaştırılarak sorun en pratik yolla çözülür. Pis su sorunlarında, Pimaşlarda kaçak var olduğunda kamera ile görülebilecek sorunlar ,conta kayması varsa, kırılma çökme varsa bunlar görülebilir. Mesela pimaşa conta konulmamış ise bu durumu görmek çok zordur.

Benzer Gönderiler: