Tesisatçı 583 kez görüntülendi

Peteklerin altı ısınmıyor, peteklerde hava mı var ?

Petekler için sağlıklı olan tesisatın temizliği ve petek kanallarının temizliğidir. Petekler sökülmeden cihaz ve kimyasal kullanılarak yapılacak temizlik ile bu sağlanmış olacaktır. Peteklerin altı ısınmıyor acaba peteğimde bir sorun mu var veya kombimde mi bir sorun var diyerek olumsuz durumların sayısını artık azaltın. Çünkü bu saydığınız durumlar peteklerin altı ısınmıyor sorununun sebebi değildir. Muhtemeldir ki, uzun zamandır kullanılan  petek kanalları tıkalı, kalorifer tesisatı tıkalıdır.

Peteğin altı ısınmıyor

Kendi kendimize sorun bulacak yerde peteklerin ısıtmama durumunu ortadan kaldıracak petek temizliği hizmetini alalım. Hem kombi rahat ve sağlıklı çalışacak hem de yakıt anlamında tasarruf etme imkanı doğacaktır. Zamanla yaygınlaşan petek temizliğinin faydaları görüldükçe bu hizmeti alan kişi sayısı da bu paralelde artmaktadır.

Peteklerin üstü ısınmıyor

Peteklere dokunduğunuzda peteklerin altı ısınmıyor ise  mutlaka cihaz ve  kimyasal ile peteklerin temizlenmesi gereklidir diyebiliriz. Oysa peteğin üst kısmı ısınmıyor diyorsanız  burada peteklerde hava olma olasılığı yüksektir. Peki petekte hava var nasıl petek havasını alacağım ?  Bu aşamada yapılması gereken çok sıradan ve basittir. Her evde mutlaka bir takım çantası vardır ve içinde en azından bir tornavida da vardır.

Peteklerin Havası peteğin üst kısmından tornavida ile alınabilir.

Petek havasını almak için düz bir tornavida ile peteğin üst  üst yan kısmında bulunan hava alma yerini tornavida ile saatin ters yönüne çevirerek hava gelene kadar çevirin. Hava gelmeye başladıktan sonra su gelmeye başlayacaktır. Bu durumda su ile hava geleceğinden bu şekilde biraz su aldıktan sonra kapayabilirsiniz. Peteğin havasını bu şekilde almış oluyorsunuz. Peteğin üstü ısınmıyor diye başlayan sorunlu cümleler bu şekilde ortadan kalkmış olacaktır.