Tesisatçı 737 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizliği ücretleri ya da kalorifer peteği temizleme ücret aralığı 2022 yılında aşırı fiyat artışları nedeni ile belli oranda artmıştır. Kaç adet petek temizlenecekse fiyat petek adetine göre belirlenir. İlaçlı petek temizleme ücreti 2022 veya kompresörlü petek temizleme ücreti için bilgi aldığınızda iş yapılış biçimini de sorgulayın. Kurumsal tesisat firmalarının petek temizleme fiyatları hemen hemen aynıdır

Petek temizliği ücretleri

Petek temizleme işlemi yapılırken petekler sökülmemeli, petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanılmalıdır. Peteklerin kış geldiğinde sağlıklı bir şekilde ısınmasını ve evinizi ısıtmasını istiyorsanız, zamanı geldiğinde uygun petek temizliği ücretleri ile hizmet sunan kurumsal tesisat firmalarına petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Peteklerde dolaşan suyun içindeki kireç miktarına bağlı olarak oluşan kireçlenme, tortu ve çamur birikimi gibi etkenler peteklerin tıkanmasına neden olur. Bahse konu tıkanıklık oluşumu, petek yüzeylerinin çamurla kaplanması ve boru çapının daralması ile sıcak su debisinin düşmesi sıcak ortamların oluşmasında engeldir.

Petek temizliği ücretleri | Uzmanlar Tesisat

Petek temizliği ücretleri | Uzmanlar Tesisat

Petek temizliği ücret aralığı 5-6 petek bulunan  bir daire için 325 TL -400 TL aralığında olup, daire sayısı ile ters orantılı fiyat aşağı yönlü inmektedir. Petek temizlik fiyatı petek sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Bu yüzden petek temizliği ücretleri ile bütçenize uygun cihazla ve kimyasalla petek temizliği yapan tesisatçınızdan destek almalısınız. Her yıl kombi bakımını yaptırırken peteklerinizi de kontrol ettirmeli ve gerekiyorsa petek temizliği de yaptırmalısınız. Genellikle kullanımınıza bağlı olarak 2 yılda bir bunun düzenli olarak yapılması, kışa hazırlanmanız gerekir. Sıcak kış günlerinin özlemini duyuyorsanız, kalorifer tesisatınıza iyi bakmalısınız.

Kalorifer tesisatı kapalı devre çalışan bir düzenektir. Bu tesisatın içinde bulunan su kombi aracılığıyla ısıtılmakta ve sürekli peteklerin içinde dolaşım sağlanmaktadır. Tesisatın uzun zaman bakım yapılmadan, petek temizliği yapılmadan kullanılması halinde, peteklerin içinde sudan kaynaklı kireçlenme, çamur, tortu gibi birikintiler oluşur. Bunlar hem peteklerin içinde, hem de borularda tıkanıklıklara neden olur.

Bu daralmalarda su bazı yerlere giremez. Kombinin suyu ısıtmasına rağmen, suyun geçmediği yerlerde peteklerde ısıtma yapılamaz. Genellikle peteklerin üstü ısınırken, alt tarafları ısınmaz. Bu belirtiler sizin peteklerinizde de varsa, hemen petek temizliği fiyatları piyasa üstünde olmayan cihazla petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu işlemin periyodik olarak yaptırılması hem yakıt tasarrufu yapmanızı, hem de ısınmada sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Petek temizliği fiyatları araştırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Petek temizliği ücret aralıkları sektörde bu hizmeti almak isteyen kişilerin kafasını karıştırmakta soru işaretlerinin doğmasına neden olmaktadır. Birey petek temizliği yaptırmak istediğinde araştırma yapmak isteyeceğinden ,bu anlamda internet geniş bilgi belleğine sahip olduğundan, netten araştırma yapacak olup karşısına çıkacak firmaların sitelerini inceleyip bir karar verecektir. Bu anlamda petek temizliği ücret farklılıkları ,fiyat aralıkları çok açık olursa karar verme o kadar zor olacaktır.

Fiyatlarda makasın bu denli açık olması maalesef ortak fiyat politikasının oluşturulamamış olması olup aynı hizmetin bir çok fiyatlaması bulunmaktadır. Bu fiyat aralıklarının oluşumunda elbette firma bünyesinde bulundurduğu cihazlar, çalıştırdığı servis elemanları ve bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasiteye sahip olması etkendir. Bu noktayı kaçırmamak gerektiğini düşünmekteyim, fiyat neden sizde çok yüksek oysa ben çok düşük fiyat buldum şeklinde beyanlarla karşılaşmak mümkündür.

Fiyata odaklı hizmet almak en büyük yanlışlardan olup tek kriter olarak fiyatı baz aldığınızda emin olun yanılma payı çok yüksek olacaktır. Fiyatı çok düşüktür ancak sorunu çözecek kapasite değildir, yeterli hizmet ağına sahip değildir. Ha bu durumu fırsatçılığa çevirip ben kurumsalım fiyatlarımda çok yüksek olur demek değil, işin hakkı ne ise o alınmalı müşteri asal ve asla mağdur edilmeden kaliteli hizmet sunulmalıdır.

Hizmet alacağınız zaman bu hizmet su kaçağı sorunu olur, tıkanıklık sorunu olur, petek kanallarının tıkanıklığı sebebi ile petek temizliği olur hangisi olursa olsun fark etmeksizin hizmet içeriği de sorgulanmalı bu hizmetin hakkıyla yapılabileceğine kanaat getirilmelidir. Diğer taraftan sen çok ucuz olduğun içi seni tercih ediyorum demek ne kadar yanlış ise sen de çok pahalısın senden bu hizmeti alamam diyerek tek kriter fiyatı belirlemek çok daha yanlıştır. Petek temizliği ücretleri dikkatle incelendiğinde firmaların ortak aynı fiyat politikası uyguladığını göreceksiniz.

Benzer Gönderiler: