Tesisatçı 319 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizleme yapıyor musunuz sorusuna muhatap olduğunuzda işin muhatabı olarak endişeye yol açacak işlerden uzak olunmalıdır.  Petek temizliği kombi bakımı profesyonel makineli ilaçlı yapıldığından bu hizmeti alacak kişinin de kafası rahat olsun. Uygun petek temizleme fiyatı 2021 fiyatları ile petek temizliği ilaçlı makineli yapılmaktadır. Kombi bakımı ve petek temizliği için tesisatçı firma seçin ve petek temizliği nasıl yapılır izleyin.

Kalorifer Petek Temizleme Yapıyor musunuz?

Kalorifer tesisat temizleme ve petek temizleme servisi ile petekleri sökmeden temizliyoruz. Tesisatta kirlenme nedeni ile kalorifer tesisatı ve petekler ısıtmıyor ise yapılması gereken açıktır. Petek temizleme yapıyor musunuz sorusuna yanıt , kombi sonrası tesisatın ve peteklerin bakımını petekler sökülmeden ilaçlı cihazlı yapıyoruz olur.

Petek Temizleme Yapıyor musunuz? Uzmanlar Tesisat

Petek Temizleme Yapıyor musunuz? Uzmanlar Tesisat

Kış geldiğinde kombiler açıldığında ısınmayan peteklerin farkına varılır ve o an petek bakımının vaktinin geldiği daha net anlaşılır. Durum böyle olunca havalar soğuduğunda bir iş yığılması oluşur. Herkes petek temizletme talebinde bulunduğundan bu işi yapan tesisatçılarda talebi karşılayabilmek adına yoğun bir iş temposunda çalışırlar. Petek temizleme yapıyor musunuz sorusu en popüler  soru olur.

Petek temizleme her petek cinsinde aynı cihaz kullanılırsa istenilen verim alınamaz. Petek cinsine göre uygun cihaz kullanılarak gerçek anlamda petek temizliği yapılmalıdır. Döküm petek var ise bu peteklerin diplerinde tortu çapak çok fazla birikeceğinden burada gerekli zaman ayrılmalı ve cihaz basıncı yüksek olmalıdır. Panel peteklerde ise petek temizleme yapıyor musunuz sorusu ile anlaşılan ve alınacak hizmet doğru olacaktır. Panel petek temizleme uygulaması normal petek temizleme cihazı ile kolay temizlenir.

Alüminyum Petek Temizliği Yapıyor musunuz?

Alüminyum peteklerde ise özellikle dikey petekler için hava ve su ile temizlik yapılmalıdır. Alüminyum petek kanalları dar olduğundan çamurlaşma petek kanallarını çabuk tıkamaktadır. Petek temizliği yapıyor musunuz sorusu  yerine alüminyum petek temizliğini nasıl temizliyorsunuz şeklinde olmalıdır. Alüminyum petekler hava ve su ile temizlik yapmaya imkan veren cihazla yapılmalıdır. Burada da şöyle bir çıkmaz vardır. Alüminyum petek hassas petek olduğu için fazla basınç uygulanır ise petekler zarar görebilir. Bu açıdan bakıldığında normal petek temizleme uygulamasında kullanılan cihazla da yapılabilir. Artık petek temizleme cihazlarının basıncı da iyi olarak üretildiği için alüminyum petek temizliği yapıldığında iyi sonuçlar alınmaktadır. İşin özeti iyi bir tesisatçı hangi petek markası ve modelinde ne ile temizlik yapılacağını iyi bilir.

Benzer Gönderiler: