Tesisatçı 463 kez görüntülendi

Petek havası alınırsa petek ısınır mı sorusunun cevabı petek üstleri ısınmıyor ise ısınma olasılığı yüksektir

Petek havası alınırsa petek ısınır mı diye merak edilen bu soru için evet veya hayır demek yerine verilen  cevap elbette detay içermelidir. Bu soruyu soran içinde daha aydınlatıcı ve fayda sağlayıcı olacaktır. Petekten havayı aldınız, havada çıktı bayağı ama gelin görün ki petek aynı petek, hiç ısınma emaresi göstermiyor. Bu durumda şunu sormak lazım, ısınmayan peteğin alt kısmı mı, üst kısmı mı ? Alınan cevapta peteğimin altı ısınmıyor ise, petek havası alma nafile olup bir yarar sağlamayacaktır. Eğer peteğin üstü ısınmıyor ise, petekten hava aldıktan sonra petek ısısı değişecek olup, fayda sağlayacaktır.

Hava oluşumu ısıyı engelleyen ciddi bir faktördür. Küçük bir kabarcık bile ısı kesintisine neden olabilmektedir. Eğer bahse konu küçük kabarcık kombide olsa inanın kombi arıza verecek çalışmayacaktır. Bu denli etkili bir engel için yapılması gereken petek için söylüyorum, peteğin hava alma kısmından düz uçlu bir tornavida veya hava alma purjorü dediğimiz anahtarla hava alma uygulaması çok rahat yapılabilir. Petek hava alma işlemi nasıl yapılır kısmı için sayfanın en alt kısmındaki linke tıklayarak video izlenip, uygulama somut olarak görülebilir.

Petek havası alınırsa petek ısınır mı ?

Petek havası alınırsa petek ısınır mı için merak edilen ana konuları yukarıda elimizden geldiğince yazmaya çalıştık. Bu yazıyı okuduğunuzda aradınız cevabı bulamadığınızı düşünür iseniz bizi arayarak daha detaylıca bilgi edinilebilir. Uzmanlar tesisat olarak bu güne dek elimizden geldiği kadar bireylere faydalı olabilmek adına sürekli sahadan edindiğimiz tecrübemizi sizlerle paylaşmaya çalıştık. Biz Uzmanlar tesisat olarak şunu biliyoruz, bilgi tecrübe paylaşılırsa insanlar bir birlerine faydalı olurlarsa sorunsuz bir hayat sürdürme anlamında bir enerji ortaya çıkmış olur. Amaç fayda sağlamak ise her tesisatçı bildiğini tecrübesini kendi çalışma arkadaşlarıyla paylaşmalı hizmet ağının daha kaliteli bir hale getirmek adına elinden geleni yapmalıdır.

Tesisatçı için petek havası alınırsa petek ısınır mı konusu sıradan bildiği bir sorun olabilir . Ancak diğer taraftan bu sorun ile hiç karşılaşmamış birey petek havası ne demek, petek havası almak ne demek bilmeyebilir. Bu durum yadsınacak bir durumda değildir. Her bireyin bir uğraş alanı olup, o uğraş alanında uzmandır, söz sahibidir. Burada önemli olan bilmemek değil, bilmediğin her ne ise doğru kanaldan doğru kişiden bu hizmeti almak veya bu bilgiyi almaktır. Bu anlamda tesisatçıyı doğru seçerseniz, tesisatla ilgili her konuya hakim olduğu için tesisat sorunları da kısa sürede pratik uygulama ile çözülmüş olur.

Petek havası alma aparatı

Belki biraz konunun dışına çıktık gibi görünüyor ama aslında genel itibari ile uzman kişilerle çalışmak her zaman  fayda ve zaman kazandıracaktır. Petek havası nasıl alınır, petek havası alınırsa petek ısınır mı konusu gibi çok sıradan konuları bile abartarak daha fazla para almak adına bunu sadece tesisatçı yapabilir gibi yanlış yönlendirmelerde yapıldığını duyuyoruz. Oysa ki, petek havası alma gibi basit bir uygulamada birey yönlendirilse bu işlemi çok rahat yapabilecektir.

Özetlersek, petek havası alınırsa petek ısınır mı sorusunun cevabı petek üstü ısınmıyor ise evet olacaktır. Petek altları ısınmıyor petek havası almak peteklerin ısınmasında yeterli olmayacaktır. Bu durumda petek temizliği gerekebilir. Diğer bir hususta uzman tesisatçılar ile çalışmanız daha faydalı ve isabetli olacaktır.

Benzer tesisat hizmetlerimiz :