Tesisatçı 739 kez görüntülendi

Petek hava alma aparatı ile peteklerin havasını rahatlıkla alabilirsiniz

Petek hava alma aparatı ile evde kolaylıkla hava alma işlemini yapabilirsiniz. Nalburlarda çok uygun fiyatlarla satılan bu malzeme kolaylıkla temin edilerek peteklerde oluşan hava alınabilir. Petek havası için özel tasarlanmış petek hava alma aparatı ile pratik petek hava alma işlemi yapılacağı gibi aşağıdaki videoda da görüleceği üzere düz tornavida ile de bu uygulama rahatlıkla yapılabilir. Petekler bazen homojen ısıtma gerçekleştirmeyebilir, bu durumda peteklerin altı mı üstü mü soğuk buna bakarak sorunun çözümü yolunda adım atmış olacaksınız.

Peteklerin altı ısınmıyorsa bu durumda peteklerin temizliği gerekliliği ortaya çıkacağından sadece peteklerden hava almak ısı sorununu çözmeyecektir. Petek hava alma uygulaması peteklerin üstü ısıtmadığında yararlı olacaktır. Nedeni üstü ısıtmayan peteklerde hava oluşmuş olması olası bir durumdur.

Hava alma nasıl yapılır

Petekler temizlenme gereği genel itibari ile petekler ısıtmadığında aklımıza geldiği gibi, petek hava alma işlemi de aynı paralelde aklımıza gelmektedir. Petek hava alama aparatı yerine düz uçlu tornavida da kullanılarak bu basit uygulama gerçekleştirilir.