Tesisatçı 640 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Peteğe termostatik vana taktıran tesisatçı arayışınız olduğunda netten kolay ulaşma  imkanı olduğunu unutmayın. Termostatik vana ve radyatör vanası çalışma prensipleri açısından farklıdır. Bu bağlamda tüm peteklerde termostatik vanaya gerek var mı sorusu sorulduğunda cevabı şu olacaktır. Merkezi sistemde termostatik vana kullanımı yaygın ve gerekli olup tüm peteklere takılmasına gerek yoktur. Ancak ev aşırı sıcak oluyor ise bunu en düşüğe çekmek adına termostatik vana taktırılır. merkezi sistemde termostatik vana kullanımı bir gerekliliktir.

Peteğe Termostatik Vana Takan Tesisatçı | Uzmanlar Tesisat

Peteğe Termostatik Vana Takan Tesisatçı | Uzmanlar Tesisat

Peteğe Termostatik Vana Takan Tesisatçı Servis 

Kalorifer tesisatı peteklerinin tasarruflu ısıtması için termostatik vana taktırın. Peteklerin gereksiz yere ısı yaymasını önleyen termostatik vanalar önemli bir yakıt tasarrufu sağlar. Termostatik vana takan tesisatçı arayanlar servisimizden destek alabilir. Vanadaki pimi otomatik olarak iterek tesisattan gelen su akışını kısan, vanayı kapatan termostat sayesinde kalorifer tesisatından verimli bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ayarı yapılan termostatik vana yapılan ayar kadar sıcaklıktaki suyu geçirerek yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Peteklerde termostatik vana kullanırsanız, evin gereksiz yere fazla ısınmasına mani olursunuz. Isıyı düşürmek için kombiyi kısmak ya da pencereyi açıp içerisini havalandırmak zorunda da kalmazsınız.

Termostatik vana montajı ve termostatik vana nasıl takılır?

Termostatik vana takan tesisatçı çağırarak yakıt giderlerinizi düşürmeyi, daha homojen şekilde ısınmayı tercih etmelisiniz. Ustalar montaj sırasında termostatik vana kafasını yere paralel şekilde monte ederler. Çünkü dik olarak monte edilirse, aşağıdan yukarıya yükselen ısı termostatik vananın ızgaralarından geçmez, dolayısıyla termostatik vana odadaki sıcaklığı hatalı bir şekilde algılar. Montaj sırasında da genellikle vana gövdesiyle sensör birbirinden ayrılarak takılır. Bu gibi işlemler termostatik vananın daha iyi işlev görmesine yardımcı olur. Bu yüzden alanında uzman peteğe termostatik vana takan tesisatçı çağırmalısınız.

Özellikle kış aylarında ısınmamızda büyük pay sahibi olan peteklere takılacak termostatik vana ile ortam istenilen düzeyde tutar. Bu sayede ortamda aşırı sıcaklık söz konusu olmaz ve gereksiz yakıt tüketimi olmaz. Hem termostatik vana montajı hem de diğer tesisat işleriniz profesyonel tesisatçılarımız tarafından yapılır.

Benzer Gönderiler: