Tesisatçı 369 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Patlak su boru tamiri, patlayan su borusu tamiri ya da su patlağı olan boruyu tamir etmek için önce cihazla yer tespiti yapmak gereklidir. Önce, cihazla patlak boru tespiti yapılır sonrasında boru kesme makası ile arızalı boru kesilir, patlayan su borusu tamiri bu şekilde gerçekleşmiş olur. Patlamış olan boru tespiti yapılmadan  plastik su borusu tamirinden elbette söz edilemez. Plastik su borusu çatlak tamiri olsun demir boru su sızıntısı olsun önce su sızıntısının olduğu boru tespiti yapılması şarttır. Arıza bilinmelidir ki, su kaçağı tamiri de yapılabilsin.

Patlak su boru tamiri | Uzmanlar Tesisat

Patlak su boru tamiri | Uzmanlar Tesisat

Patlak su boru tamiri

Su tesisatı borusunda patlak olursa su kaçağı tespiti ve tamiri gereklidir. Patlak su boru tamiri için önce tam yer tespitinin yapılması önemlidir. Su tesisatı borusu patladı denildiğinde ilk akla gelen temiz su tesisatı borusudur. Temiz su tesisatı borusu patladığına yeri belli ise ana vanadan su kesilerek acil tamiratının yaptırılması gereklidir. Yok eğer yeri bilinmiyor ise cihazla su kaçak bulma hizmeti veren tesisatçı çağırarak yer tespiti yaptırıldıktan sonra tamir ettirilmelidir.

Su sızıntısı acil olarak bulunmalıdır. Tesisatta oluşan su sızıntıları evinizde beklemediğiniz sorunlara neden olabilir. Bu yüzden su sızıntısını fark ettiğinizde hiç beklemeden bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Evde su sızıntısı bulmanın yolları hakkında her türlü bilgiyi servisimizden öğrenebilirsiniz. Ustalarımız su sızıntısı bulmanın yollarını sizlere açıklar. Normalde su sızıntısı arttıkça duvarlardaki ıslaklık size tesisatınızdaki kaçağın ciddiyetini gösterir. Tesisat borularının hep gizlenmiş olması yüzünden nerede su sızıntısı var göremezsiniz.

Bu yüzden profesyonel yardım almanız en doğru yaklaşım olacaktır. Evde su sızıntısı bulmanın yolları ustaların size yardımcı olmasından geçer. Cihazla su sızıntısı tespiti yapılmalı ve borudaki sızıntı tamiri noktasal bir alandan yapılmalıdır.

Evdeki su sızıntısı nedeniyle mağdur olmak istemiyorsanız, profesyonel yardım almalısınız. Su sızıntısının bulmak ustaların işidir. Özel cihaz yardımıyla kırmadan evinize zarar vermeden su sızıntısı bulunsun. Siz bunu ihmal eder, geciktirirseniz evinizde duvarlarınız zarar görmeye başlayacak. Ödediğiniz su parası yükselecek. Bu nedenle servisimizden evde su sızıntısı bulma yolları hakkında bilgilere ulaşın, ustaları çağırın.

Benzer Gönderiler: