Tesisatçı 682 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Musluktan su az akıyor musluklardan çok az su gelmesine bağlı evde su basıncı az denebilir. Musluklardan az su gelmesinin nedeni, temiz su tesisatındaki tıkanıklık kaynaklı olabileceği gibi şebeke su basıncına bağlıda olabilir. Banyo bataryasından su az akıyor, mutfak soğuk su az akıyor ise ve komşularda benzer durum yok ise tesisat tıkanıklığı şebeke kaynaklı değildir.

Şebeke kaynaklı olmayan su basınç düşüklüğü nedeni ile ortaya çıkan bu tesisat sorunu için hava ve su ile basınç yapmak gereklidir. Hava ve su ile basınç yapıldığında temiz su tesisatında olan yosun veya kirlilik kaynaklı ne var ise tesisat dışına atılır. Su tesisatında suyun az akması şebeke su basıncının düşük olması veya tesisatta tıkanıklık olmasından kaynaklanır durumu için ayırt edici noktaları yukarıda ifa ettik.

Musluktan su az akıyor | Uzmanlar Tesisat

Musluktan su az akıyor | Uzmanlar Tesisat

Musluktan su az akıyor evde su basıncı az

Tesisatta kullandığımız musluklarda çeşitli sorunlar yaşayabiliriz. Bunlardan birisi de musluktan az su akmasıdır. Musluktan az gelen suyun sebebi bazı hallerde şebeke su basıncının az olmasından kaynaklanabilir. Buna yapacak bir şeyiniz olmaz. Çünkü sorun sular idaresinden kaynaklanır. Suyun basıncı düzeldiğinde musluğunuzdan akan suda düzene girer. Bazen de musluktan suyun az akmasının nedeni tesisatta oluşan tıkanıklık sebebi ile arıza oluşmasından kaynaklanır. Bu ihtimallerden biri olsun veya farklı sebeplerden olsun suyun az akmasının nedeni net belirlenip tamiratı yapılmalıdır. Musluktan az gelen suyun sebebi nedir, diye merak ediyorsanız ustamızı çağırabilirsiniz.  Bu sayede tesisatçı usta en kısa sürede bunun nedeni tespit edilecek ve sorun giderilecektir.

Musluktan su az akıyor sebebi nedir diye merak edilen bu sorunun diğer sebeplerinde bakmak gerekirse onları da burada ifade etmiş olalım. Musluğun filtresinde atıklar birikmiş olabilir, kireçlenme yüzünden su az akıyor olabilir. Bazı hallerde paslanma yüzünden böyle bir sorun yaşanabilir. Bütün bunlar musluktan az su gelmesine nedeni olarak gösterilebilir. Musluktan su az akıyor diyenler bir usta çağırmalı ve sorundan kolay yoldan kurtulmalıdır. Böyle bir sorun yaşayanlar önce evdeki diğer muslukları da kontrol etmelidir. Eğer bütün musluklarda aynı sorun bulunuyorsa, sorun suyun tazyiki ile ilgili olabilir.

Benzer Gönderiler: