Tesisatçı 2792 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Musluktan akan su pas renginde olduğunda ne anlam içerir. Su tesisatında paslanma olur ise musluktan paslı su akar. Eğer akan su, kesintisi sonrası akan sarı su ise kısa süreli olur. Musluktan kahverengi su akması durumu ya da  sıcak su paslı akıyor durumu endişe verici bir durumdur. Bu ve benzeri su tesisatı sorununun ana nedeni genelde eski tip demir su tesisatı olmasıdır. Bu tip tesisat sorunları ertelenmemeli ve gereği ne ise o yapılmalıdır.

Musluktan akan su pas renginde, sebebi ne olabilir ?

Musluktan akan su pas renginde ise öncelikle tesisatınızı bu konuda uzman bir tesisatçıya kontrol ettirmelisiniz. Bunun birçok sebebi olabilir ve bu sorunu sizin kendi çabalarınız ile çözmeniz mümkün değildir. Bu sorun genellikle tesisat borularınızın demir galvaniz boru olmasından kaynaklanır. Galvaniz borular zaman içinde suyun etkisi ile pasların ve bu pas artmasına bağlı olarak musluklarınızdan gelir. Bu sağlığınız açısından oldukça tehlikelidir. Burada yapılması gereken tek şey tesisatınızı yenilemek olmalıdır. Günümüzde tesisat boruları plastik çekilmekte ve bu sorun ortadan kalmaktadır.

Musluktan akan su pas renginde | Uzmanlar Tesisat

Musluktan akan su pas renginde | Uzmanlar Tesisat

Musluklarınızın gelen pasın diğer bir sebebi ise evden birkaç günlüğüne uzaklaştığınızda ilk su kullanımında paslı gelir ve bir müddet sonra durur. Bunun sebebi borularınız yeni yeni çürümeye başlamış olmasıdır.  Burada da acil olarak önlem alınmalıdır.

Diğer bir sebepte kullandığınız armatürlerin kalitesiz oluşana bağlı olarak armatürleriniz çürüyüp pas atmasından kaynaklanmaktadır. Yine burada da yapılması gereken tek şey armatürlerinizi yenilemek olmalıdır.

Eğer evinizde iş yerinizde musluktan kahverengi su akıyor ise acilen uzman bir tesisatçıyı çağırıp sorunun çözülmesini isteyiniz. Suyu içmek bir tarafa kullanmak bile oldukça tehlikelidir. Bahsee konu durum ötelenecek, arka plana atılabilecek bir tesisat arızası değildir. Bu konuya mutlaka gereken önemi gösterin, tesisat eski tip demir boru ise, tesisatın tamamını iptal edip yeni tesisat çektirin. Sağlık açısından önüne geçemeyeceğiniz sağlık sorunlarına temel teşkil edecek bu konuya lütfen gereken özeni gösterin.

Musluktan akan su pas renginde ise ve bu yazımızı okuduysanız bir tesisat firmasından acilen yardım alın.

Benzer Gönderiler: