Tesisatçı 1235 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Musluk nasıl değiştirilir musluk nasıl sökülür nasıl takılır gibi başlıklar için evde yapılabilecek şeyler için kısa süre bir araştırma yeterli olacaktır. Musluk takma değişme musluk göbeği değişimi, musluk batarya tamiri veya musluk conta değişimi için tesisatçı ustalar bu tarz işlere çok bakmazlar. Ancak her tesisatçı yapmaz demek de reel olmaz. Bazı tesisatçı musluk değişimini ve tamirini elbette yapar. İfade etmek istediğim şey bu tarz işler için tesisatçı  eleman bulmak zordur. Mutfak musluk değiştirme, aç kapa musluk değiştirme için istenilen ücret ile musluk alıp değişme aynı ücrete denk gelebilir.

Musluk nasıl değiştirilir musluk tamiri

Musluk nasıl değiştirilir diye merak edip bu işi yapmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken şeyler ve bu işte dikkat edilecek hususlar detaylıca paylaşılmıştır. Bu yazıyı okuyarak musluk değişimini yapmanız mümkün olup, mutlaka malzemelerin tamamını temin etmeniz gerekecektir.

Musluğunuz artık işlevinizi tam olarak yerine getirmiyor, açıp kapamalarda zorluk çıkartıyor veya çok eskidiyse değiştirime zamanı gelmiş demektir. Musluğunuzu değiştirmek için ilk yapmanız gereken sayaç öncesi veya sonrası vananızı kapatmak olmalı. Daha sonra değiştirmek istediğiniz musluğu açıp borudaki suyun tamamen boşalmasını bekleyin. Su akması azda olsa devam ediyorsa su sayacınızın olduğu yerde vana kaçıyor demektir. Böyle bir durumda iki vanayı da kapatıp tekrar tekrar deneyin.

Artık sökme işlemine başlayabilirsiniz. Sökme için uygun bir anahtar yardımıyla bu kurbağacık veya boru anahtarı olabilir, musluğunuzu saat yönünün tersine çevirerek sökün. Değiştirmek için aldığınız musluğunuzun diş kısmına teflon veya keten sararak söktüğünüz musluğun yerine saat yönünde çevirerek sıkınız. Sıkma işlemi bittikten sonra kapattığınız vanaları açın ve musluğunuzun diş kısmından kaçırıp kaçırmadığını kontrol ediniz. Musluğunuzu sıktıktan sonra geri doğru yani sökme yönünde azda olsa çevirmeyin. Çünkü bu durumda diş kısmından sızdırma yapabilir. Eğer bir sızma var ise musluğunuzu bir tam tur sıkın veya tamamen söküp tekrar teflon veya keten sarıp yeniden sıkın. Artık musluğunuz kullanıma hazırdır.

Musluk nasıl değiştirilir sorusu ile kendinizi yormayın, uzman tesisatçılar ile iletişime geçerek arızayı kısa sürede giderin.

Benzer Gönderiler: