Tesisatçı 1362 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Musluğum su akıtıyor, musluk dibinden su kaçırıyor ya da aç kapa musluk su damlatıyor ise yapılması gereken ya tamir ya da musluk değişimidir. Su akıtan aç kapa muslukları için kartuş sorunu var ise musluk tamiri yapılabilir. Musluk kapalıyken su damlatıyor ise musluk tamiri kartuş değişimi ile sorun çözülebilir. Musluk tamir edilmeli değişim mi yapılmalı buna maliyete göre karar verilse daha iyi olur. Musluğun tamir ücreti değişim ücretini geçiyor ise yada arada çok fark yok ise elbette musluk değişimi yaptırılmalıdır. Batarya musluk değişimi için ya tesisatçı çağıracaksınız ya da siz değişeceksiniz.

Musluğum su akıtıyor musluk su damlatıyor

Musluğum su akıtıyor diye uzun uzun tesisatçı aramayın, öncelikle duruma bir bakın sizin yapacağınız bir şey var ise yapın. Eğer sizi aşan bir durum var ise tesisatçı çağırın. Musluk kapalıyken sürekli musluk damlatması küçük bir sorun olarak görülmekte olup, akıtan musluk siz evde iken denetlenebilecek bir durumdur. Oysa siz evde olmadığınız bir zaman diliminde musluk su akıttığında damlaların daha da artmayacağından emin olamazsınız.

Musluğum su akıtıyor | Uzmanlar Tesisat

Musluğum su akıtıyor | Uzmanlar Tesisat

Bu durum başınıza büyük dertler açabilir bu da beraberinde büyük maliyetleri getirir. Musluk aç kapa yaparken zor açılıp kapanıyor ise bu da musluk göbeğinin bozulması anlamına gelmektedir. Bu durumu görüp de bir şey olmaz demeyin, bu durum musluğun bozulacağı sinyalini vermektedir.

Batarya su damlatıyor diyorsanız ve bu duruma müdahale edebilecekseniz önce musluk kafasını sökmeniz gerekmektedir. Bütün bu işlemlere başlamadan dairenizin vanasını kapatarak suyu kesip, suyun kesildiğinden emin olun. Sonra musluk kafasını üstteki vidayı sökerek çıkarın, musluk gövdesinde aşınma olup olmadığına bakın. Eğer aşınma varsa musluk kafasının dişlileri tam oturmayacağı için sağlıklı bir şekilde aç kapa yapılmayacaktır.

Musluk göbeği bozuk ise bu durumda tamir ile uğraşmayın nalburdan bir kısa musluk alarak musluğu yenisi ile değişin. Musluğum su akıtıyor diyorsanız ve yukarıda yazdığım unsurları yerine getirdiniz ama arıza çözülmediyse, musluk değişmesi isabet olacaktır. Musluk değişirken de musluğun bağlantı noktasını ketenleyerek musluğu takmalıyız. Zira bu şekilde uygulamayı yapmaz isek musluk bağlantı noktasından su akıtacaktır.

Benzer Gönderiler: