Tesisatçı 5948 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mobil ısıtma yerden ısıtma ya da alttan ısıtma sağlıklı ısınma konforlu ısınma adına kurulan sistemin adıdır. Bu sistemde hava alma yani mobil sistem hava alma, yerden ısıtma sisteminden hava alma işi de kolaydır. Yerden ısıtma tesisatı Uzmanlar Tesisat tarafından kurulmakta, gereken bakım ve temizlik hizmeti verilmektedir. Bu yöntemle ısınma oldukça kolaylaşmıştır. Odalar arasında ısı farkı olmadan evinizin her yerinde homojen bir ısı dağılımı olmaktadır.

Diğer kalorifer sistemlerinde olduğu gibi ısı evinizin tavanında birikmez. Evinize aynı şekilde, düzenli bir dağılım sağlanır. Oldukça ekonomik ısınma şansına sahip olacağınız alttan ısıtma tesisatı günümüzde evlerde daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistemde yapılacak temizlik kolektörlerde ayrı olarak yapılabildiği gibi, sadece tek bir kolektör temizliği de yapılabilir. Bunun için uzman bir tesisatçıya ihtiyacınız olacak. Uzmanlar Tesisat deneyimli ustaları alttan ısıtma tesisatı bakımında, temizliğinde sizlere profesyonelce hizmet verir.

Mobil ısıtma yerden ısıtma | Uzmanlar Tesisat

Mobil ısıtma yerden ısıtma | Uzmanlar Tesisat

Mobil ısıtma yerden ısıtma tesisat bakımı

Tesisat alanında kolaylıklar sunan uygulamalar mevcut olup, öncelikli olarak bu uygulamadan haberi olmayan müşterilere bu uygulamalar sunulmalıdır. Yerden ısıtma tesisatında, mobil ısıtma tesisatında Raddyatörlere giden sıcak su ve dönen soğuk su boruları koruyucu kılıf içinde döşenmektedir. Kalorifer tesisatında olduğu gibi Cross Link( PE-X )boru, koruyucu spiral boru içinden geçirildiğinden dolayı fayans ve seramikler kırılmadan kolaylıkla geçiştirilebilir.

Mobil sistem sıhhi tesisatı ile döşenen yerlerde, tamirat için evin suyunu kesmek yerine, o hattı kollektörden kapatmak yeterlidir. Kollektörü bu tesisat biçiminde ister mobil ısıtma tesisat temizliği yapılacak olsun, ister yerden ısıtma tesisat temizliği yapılacak olsun kollektörler sayesinde her alan kendi kollektöründen temizlenmektedir. Buda arızi durumlarda diğer alanlara ilişmeden sorunlu yerin tamiratı yapılabilmektedir.

Mobil tesisat boruları yüksek ısı ve basınçlara dayanıklı olduğundan özellikle termosifon hatlarında güvenle kullanılabilir. Herhangi bir sebepten dolayı(matkap,çivi vb. darbe)boru delinecek olursa zemin kırılmadan boru değiştirilebilir. Boru uçlarındaki bağlantı rekorları sökülüp, kollektör veya radyatör tarafından çekilerek delinmiş boru çıkartılır, yerine yeni boru çekilir. Şunu da belirtmek gerekir ki yapılacak işlem oldukça zor ve  zahmetlidir. Uygulama anlamında uygulanabilirlik açısından bizleri uğraştıran bir uygulamadır.

Kılıf içerisinden borunun çıkartılması yeni borunun takılması reel uygulama anlamında gerçekleştirilme oranı tartışmaya açıktır. Ancak şu netti kollektörler sayesinde herhangi bir hatta arıza çıkması halinde bütün tesisat pasifize  edilmeden arızalı hattın onarımı yapılırken diğer hatlar aktiftir. Mobil ısıtma tesisat temizliği de kollektörlerin olduğu bu tesisat şeklinde daha pratik ve kolaydır.

Alttan ısıtma sistemi ısıtma

Sistemde gerekli ısınma 40-50 C ‘lik ılık su ile sağlanmakta, her cins katı sıvı yanar madde, güneş ışınlarının emilmesi, bilhassa “Isı Pompası Güneş Kolektörü” entegre sistemi gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir. Yerden ısıtma sistemi ile homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasında ısı farkı hemen hemen hiç yoktur. Klasik ısıtma sistemlerinde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistem içim söz konusu değildir. Isı, bina yapı elemanların depolandığı için ısıl konfor ani ısı değişimlerinden çok fazla etkilenmez. Yerden ısıtma temizliği yapılırken her kollektörün gittiği hat ayrı ayrı temizlenebildiği gibi ısı derecesi düşük alanın kollektöründen sadece o alana özel temizlikte yapılabilir.

Bilindiği gibi son yıllarda enerji ve enerjinin tüketimi bütün dünyada bir problem haline gelmiş ve enerji sarfiyatında ekonomik yollar aranılmaya başlanmıştır. Bu nedenle Avrupa ülkelerinde yerden ısıtma  tesisatı hızla gelişmeye başlamıştır. Mobil ısıtma ve yerden ısıtma tesisat kurulum, yerden ısıtma tesisat temizliği ve mobil ısıtma tesisat temizliği tarafımızca yapılmaktadır. Mobil ısıtma ve yerden ısıtma tesisatı temizliğinde sizlere hizmet sunmaktayız.

Benzer Gönderiler: