Tesisatçı 455 kez görüntülendi

Makine ile lavabo açan tesisatçı – Tıkanıklık olduğunda robotla kırma yapmadan açılır

Makine ile lavabo açan tesisatçı ile günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız yerlerden biri olan lavabo tıkanıklığı pratik uygulama ile açılır. Lavabo gideri ve diğer giderlerde yaşanan tıkanıklıklar  oldukça can sıkıcı olur. Sık sık kullanıldığından tıkanan giderlerin en kısa sürede açılması gerekmektedir. Basit tıkanıkları kendi imkânlarınızla açabilirsiniz. Bunun basit yolu marketten, nalburdan alacağınız bir lavabo aç ile açabilirsiniz. Aldığınız lavabo açın üzerinde yazan kullanma talimatlarını uygulayarak lavaboyu açabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu işe yaramaz. Böyle bir durumda bu işi yapan tesisatçılarla irtibata geçmek gerekir.

Makine ile lavabo açan tesisatçı

Makine ile lavabo açan tesisatçı uygulamaya öncelikle tezgâh altında bulunan sifonu gidere takılan kısmı çıkartarak uygulamaya başlar. Sifonun bağlandığı pimaş gider içine kamera ile bakılarak tıkanıklık tespit edilir. Sonrasında uygun kalınlık boyutta tel makineye bağlanarak bu içeriye doğru itilir. Tıkalı olan bölge açıldıktan sonra tel yine aynı şekilde makine yardımıyla geri çekilir. Bu çekme sırasında lavaboda tıkanıklığa sebep olan atıklarda geri çekilerek çıkartılır. Böylelikle tıkanık açılarak atıklarda temizlenir. Atıklar lavabodan çıkartılmazsa pimaşın ileride bulunan kısımlarda tekrar tıkanıklığa sebep olabilir.

Diğer bir yöntem ise basınçlı su makinesi ile tıkanıklığı açmaktır. Burada makine ile basınçlandırılan su hortumdan hızla ilerlerken ucunda bulunan metal topu hızla tıkalı olan bölgeye vurur. Suyun etkisi ile tıkanıklık açılırken atıklarda yukarı doğru çıkar. Pimaş yıkama diyebileceğimiz bu uygulama ile kalıcı çözümler ortaya çıkar. Özellikle mutfak giderlerinde bu uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Makine ile lavabo açan tesisatçı bulduğunuzda robotla, lavabo tıkanıklığını, mutfak tıkanıklığını, banyo gider tıkanıklığını kısa sürede açacaktır.