Tesisatçı 5375 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo sifonu nasıl takılır ve lavabo sifon çeşitleri arasında montaj farklılıkları var mıdır? Bazı lavabo sifon çeşitleri, basmalı lavabo sifon, körüklü sifon, çift çıkışlı lavabo sifonu gibi mutfak lavabo sifonu evye sifonu bulunur. Bu sifonların montajları arasında ufakta olsa  farklılıklar vardır. Bu açıdan aldığınız sifonun nasıl montaj edileceği hakkında da bilgi sahibi olursanız rahatça sifonu takabilirsiniz. Tesisatçıdan yardım alarak da bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Lavabo sifonu nasıl takılır, lavabo sifonunu ben takabilir miyim?

Lavabo sifonu nasıl takılır sorunun cevabını anlamanız adına görselle yazımız desteklemeye çalışacağız. Lavabo sifonu takma gerekliliği genelde sifonun sürekli tıkanması veya su akıtmasından kaynaklı bu ihtiyaç ortaya çıkar. Sifonun takılması için dikkat edilmesi gereken nokta önceki arızalı sifonun sökülmesi gereklidir. Sifonun sökülebilmesi için düz tornavida olması yeterli olacaktır.

Tornavidayı alın ve eski sifonunu sökme işlemine başlayın. Nereden başlayacağım diyorsanız aşağıdaki sifonu nalburdan temin etmeden önce eski sifonu tornavida yardımı ile sökelim. Sökme işlemini yaparken hangi parça nerede ona dikkat ederek sökerseniz yenisini takarken zorlanmazsınız.

Lavabo Sifonu Nasıl Takılır | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Sifonu Nasıl Takılır | Uzmanlar Tesisat

Sifonlarda farklılık gösterebilir, eğer resimdeki sifondan farklı bir malzeme alırsanız, malzemeyi aldığınız kişiden bilgi edinebilirsiniz. Temel mantık oyna olsa da farklı bir malzeme aldığınızda montaj aşamasında sorun yaşamamak adına sormanızda yarar vardır. Sifon takarken yukarıda gördüğünüz siyah renkte olan contayı  iyi yerleştirin. Eğer bu parça düzgün yerleştirilmez ise musluğu açtığınız da lavabonun altından su akmaya başlayacaktır. Diğer taraftan sifon gidere takılırken adaptör conta kullanılmalıdır. Adaptör conta kullanılmayan durumlarda giderden pis su akarak etrafın kirlenmesine sebebiyet verecektir. Bahse konu adaptör conta görseli aşağıda paylaşılmıştır

Lavabo sifonu takma aşamasında adaptör contanın atlanmaması gereklidir. Tesisatçıdan yardım alacaksanız bunları dert etmeyin. Lavabo sifonu nasıl takılır yazımızdaki amaç bireyde bu işlemi yapmak isterse kolaylık sunmak ve montajın sağlıklı olmasını sağlamaktır. Zaten siz takmayacaksanız bir tesisatçı bu işlemi yapacaksa sizin bunları dert etmenize gerek kalmayacaktır. Tesisatçı sifonu uygun şekilde takacak su akıtıyor mu, bir sıkıntı var mı diye kontrol edip çalışır vaziyette teslim edecektir.

Benzer Gönderiler: