Tesisatçı 593 kez görüntülendi

Lavabo sifonu akıtıyor – Lavabo sifon tamiri içi tesisatçı çağırmak gerekli midir ?

Lavabo sifonu su akıtıyor ise İstanbul’da hizmet sunan tesisatçılardan tesisat arızalarında veya tesisatla ilgili yaptırmak istediğiniz değişikler için yardım almanız faydalı olacaktır.

Lavabo sifonu su akıtıyor ise, öncelikle sifon mu delik yoksa sifon giderinden mi su akıtıyor buna bakmak gerek. Diğer taraftan sifon üst kısmı lavabo iç kısmına denk gelen kısmın tam oturup oturmadığına de bakın. Bu noktalara baktığınızda bahse konu arızalardan sifon delikse sifonun tamiri olmaz, sifon değişmelidir. Eğer sifonun gidere bağlantı yapıldığı yerden su sızıyor ise conta değişmesi gerekebilir. Baktınız işin içinden çıkamıyorsunuz bu durumda tesisatçı çağırarak kısa sürede arızanın giderilmesini sağlayın.

Lavabo sifonu su akıtıyor

Sifonda oluşacak arıza, su akıntısı  ve kokuya neden olarak evdeki hijyeni kesintiye uğratabilir. Lavabo sifonu akıtıyor ise lavaboyu kullanmak söz konusu olmayacaktır. Buda canınızı sıkacak bir tablo ile sizi karşı karşıya bırakacaktır. Bu durumda lavabo sifon arızasını siz gideremiyorsanız tesisatçı çağırmanız en pratik çözüm olacaktır.

Lavabo sifonu akıtıyor bunun su faturama etkisi olur mu ?

Su faturam yüksek geliyor tesisatta kaçak mı var, lavabo sifonun’dan akan su faturamın kabarmasında etken midir ? Su sayacı, kullanım suyunun olması halinde dönecek olup faturanızdaki rakam bu şekilde çıkmaktadır. Lavabo sifonu akıtıyor ise bu atık su olup su kullanıldıkça akar. Su sarfiyatı yok ise bu giderden de su akmayacaktır. Yani su faturasına sifondan akan suyun direkt etkisi yoktur.

Lavaboda elimizi yüzümüzü yıkadığımız su sayacı çevirecek olup faturaya yansıyacaktır. Kullanım esnasında oluşan su, gider pimaş tesisatı ile mekan dışına taşınır. Burada sifondan akan su bu atık su olup, kullanım oldukça var olan bir akıntı olacaktır.