Tesisatçı 1038 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo kokusu nasıl giderilir için lavabo koku giderici, mutfak lavabo koku giderici tablet işe yaradığını söyleyen var mıdır? Diğer taraftan da lavabo kokusu karbonat ve sirke ile giderilir mi sorusu sorulup durur. Eğer atık su pimaş içinde aşırı kirlenmeye dayalı koku var ise temizlik yapılmadan ana sorun giderilmeden koku gitmez, sadece koku bastırılır. Bu açıdan geçmeyen lavabo kokusuna doğal çözüm çok da netice vereceğini düşünmüyorum. Lavabo gideri kokuyor, lavabodan  gelen kötü koku var diyorsanız pimaş içi yıkama yaptırın. Giderde oluşan kokunun kaynağı kameralı cihazla tespit edilerek daha iyi bir çözümde sunulabilir.

Lavabo kokusu nasıl giderilir

Günlük yaşamımızda en sık karşılaştığımız sorunlardan biride lavabolarımızdan gelen kötü kokulardır. Peki bu lavabodan gelen kötü koku nasıl giderilebilir. Öncelikle kokundan tam olarak nereden geldiğini anlamak gerekir. Tezgâhın altında kalmış yemek atığı veya çöp atıkları da kötü kokulara sebebiyet verebilir. Tezgâhın altına sızan su zamanla küf yapıp kötü kokmasına da sebebiyet verebilir. Yukarıda bahsettiğimiz durumlar söz konusu değilse koku lavabonuzdan geliyor demektir.

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir | Uzmanlar Tesisat

Lavabo kokusu nasıl giderilir sorusunun ortaya çıkmasında temel etken ve  en önemli sebebi yağ ve yemek artıklarının oluşturduğu kokulardır. Tezgahın alt kısmında bulunan sifonunuz zamanla bu yağ ve yemek artıklarının birikmesi ile tıkanır ve kötü kokular gelir. Dolayısıyla belli aralıklarla bu sifonun temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekmektedir. Birde bu sifonu bağlarken mutlaka pimaşa bağlamadan önce “U” şeklinde bağlamak gerekir. Pimaşla sifon bağlanırken mutlaka adaptör conta kullanılmalı aksi takdirde sıkı geçme olmayacağından aradan kötü kokular gelebilir.

Bu bahsetmiş olduğumuz önlemleri aldığınız takdirde lavabonuzdan kötü kokular gelmeyecektir. Ancak hala koku geliyor ve sebebini bulamadıysanız bu konuda uzman bir tesisatçıyı aramanız gerekmektedir. Bu iş için özel üretilmiş kameralar ile lavabonuzdan içeri doğru bakılarak bu kokuya neyin sebep olduğu bulunur ve daha sonra çözüme ulaştırılır. Firmamız bu konularla alakalı uzun yılardır çalışmaktadır ve her türlü donanım bünyemizde bulunmaktadır.

Lavabo kokusu nasıl giderilir konusunda işinde uzman tesisatçılar ile bu güne dek hizmetlerimiz ile büyük tecrübeler edindik.

Benzer Gönderiler: