Tesisatçı 2909 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo hortumu nasıl takılır sorusu ile sıkça karşılaşmaktayız. Lavabo hortumu, atık suyu giderlere taşıyan ve hemen lavabo altında olan sifon dediğimiz bazen tek parçadan bazen de bir kaça parçadan oluşan borudur. Lavabo sifonu ya da lavabo gider borusu takma işi aslında evde yapılabilecek iştir. Mutfak lavabosu gider borusu takma, lavabo gider hortumu takma elbette kolaydır ancak sizi biraz uğraştığında hemen pes etmeyin. Farklı lavabo hortumu fiyatları farklı lavabo hortumu modelleri ile paralel ilerler. Hangi model olursa olsun lavabo hortumunu tesisatçı çağırmadan takabilirsiniz.

Lavabo Hortumu Nasıl Takılır? | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Hortumu Nasıl Takılır? | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Hortumu Neden Değiştirilir?

Lavabo hortumu diyede bilinen lavabo sifonu zamanla eskimiş olabileceğinden bağlantı yerlerinden suyu sızdırmaya başlayabilir. Ayrıca bazen lavabo hortumunun çatlaması ya da kırılması gibi sorunlarda yaşanabilir. Böyle bir durumda etrafa pis akıntıları damlayıp yayılabilir. Bu olumsuz durumdan kurtulmak için lavabo hortumunu değiştirmeniz gerekecektir.

Elinizden gelen bu işi yapamam diyorsanız bir tesisatçı çağırarak bu hizmeti alabilirsiniz. Ancak lavabo hortumu akıtıyor ise aşırı pis olduğundan sürekli tıkanıyor ise mutlaka yenisi ile değiştirin. Takamazsanız deneyimli bir usta çağırarak lavabo hortumunu değiştirmelisiniz.

Lavabo Hortumu Nasıl Takılır ?

Tesisatçı Aramadan Lavabo Hortumunu yani Lavabo Sifonunu Takabilirsiniz. Eski lavabo hortumunu çıkarmak için size bir düz tornavida gerekiyor. Eski lavabo hortumunu çıkarırken yaptıklarınızı unutmazsanız, parçaları nereden söktüğünüzü bilirseniz, yeni lavabo hortumunu rahatlıkla yerine takabilirsiniz. Eskisini söktükten sonra yeni lavabo hortumunun gider bağlantısına denk gelen siyah contayı iyice kontrol ederek yerine yerleştirin.

Adaptör contasını da aynı şekilde dikkatlice yerine koyun. Adaptör conta dediğimiz hortumun gidere, pimaşa takıldığı yere takılır. Takılmasındaki amaç gidere akıtılan pis suyun geri akmasına engel olmak içindir. Adaptör conta lavabo hortumunun geri su akıtmasına engel olacaktır. Bundan sonra lavabo hortumunu hiç zorlanmadan yerine sağlıklı takabileceksiniz.

Lavabo hortumu nasıl takılır, ne yapmalıyım diye araştırma yapıyorsanız size yardımcı olalım. Lavabo hortumunu değiştirmeden önce bir yenisini almalısınız. Eski olan lavabo hortumunu yerinden çıkararak yeni hortumu yerine takmalısınız.

Lavabo hortumu nasıl takılır diye sorusuna bu yazıyı okuduğunuzda sizde cevap verebileceksiniz. En azından bu konu ile ilgili fikir sahibi olup yapılması gerekenleri denemiş olursunuz. Zaten çok zor olmayan bu işi yapmak elinizden gelecektir. Denmekte fayda var diyoruz. Yazımızı faydalı bulduysanız daha iyilerini yazabilmemiz için bize destek olun. Yorum bırakabilir veya yıldız oy verebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: