Tesisatçı 776 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Komşu su kaçağı olup da çözülemez ise yönetim ile üst kat su kaçak sorunu çözümü için görüşmekte fayda vardır. Üst kat temiz su kaçağı üst kattan su sızıntısına bağlı sıhhi tesisat akan su üst komşudan su damlıyor ise üst kattan kaçak tespiti gereklidir. Su kaçağı yüzünden komşu ile kavgalı olmak yerine su kaçağı tespiti yaptırın. Sorunun kaynağı tespit edilip, su tesisatı tamiri yapılsın.

Çok insandan duyarız su kaçağı yüzünden komşu ile kavgalıyız derler. Bu sorunun kavgaya varacak dereceye varmasının en büyük sebebi su kaçağının kimden kaynaklandığının bilinmiyor olmasıdır. Tek çözüm ise bir an evvel bu arızanın kimden kaynaklandığını bulmak ve çözüme kavuşturmaktır. Aksi taktirde bu kavga büyüyerek devam eder. Herkesin bu kavgayı uzatmasının tek nedeni ise su kaçağı tespiti yaptırmak istememeleridir.

Çünkü herkes su kaçağı tespiti neticesinde evinde çok korkunç manzaraların oluşacağını düşünür. Evinizin her köşesi kazılır nerdeyse. Bunun neticesi de yorucu bir tadilat ve yüksek tadilat masraflarıdır. Fakat aslında tüm bu sıkıntılara katlanıp su kaçağı yüzünden komşu ile kavgalıyız diye üzülmeye gerek yoktur.

Komşu Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Komşu Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Komşu su kaçağı

Tesisatınızdaki su kaçağında ne kadar erken müdahale edilir ve kaçak olan boru onarılırsa, evinizdeki hasarların büyümesine engel olabilirsiniz. Günümüzde su kaçağı tespitinde cihazlar kullanılmaya başlandığından, kırmadan su kaçağı bulma hizmeti verilmektedir. Bu nedenle çekinmeden tesisatınızdaki su kaçağını tespit ettirebilirsiniz.

Evinizdeki fayansların kırılmadığı, duvarların sıvasına zarar verilmediği bir çalışma yapılacaktır. Ustalar evinize cihazla gelecek, ön incelemenin ardından tahmini olarak belirlediği bölgede cihazla su kaçağı tespiti yapacaklardır. Su kaçağı engel olamayacağınız tesisat sorunlarından biridir. Ancak dedektörle su kaçağını tespit ettirerek, bunu çok kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Önemli olan su kaçağının tespit yöntemidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu alanda önemli adımlar atılmıştır.

Su kaçaklarının nasıl tespit edildiğini, nasıl giderildiğini bilseniz, bu sorundan korkmanıza gerek olmadığını anlardınız. Günümüzde her sektörde olduğu gibi, tesisat sektöründe de yeni gelişmeler olmuştur. Artık eskisi gibi fayansları kırma olmadan, kaçak su tespiti yapılmaktadır.

Bunu henüz duymasanız bile, bilmenizde fayda var. Çünkü tesisatta her zaman su kaçağı sorunu yaşanabilir. Belki tesisatınız çok eskidi, belki dışarıdan bir darbeye maruz kaldı. Belki de içerdeki bir tıkanıklık su sızıntısına sebep oldu. Bunlar artık cihazlarla belirlenmekte ve kırmadan su kaçağı tespit edilmektedir. Bu sayede su kaçağı gibi tesisat sorununuz olmadan, tesisatınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yorgun argın işten eve geldiğiniz bir akşam tam ayaklarınızı uzatmış akşam keyfi yaparken ansızın çalan bir zil keyfinizi bozabilir. Alt kat komşunuz sizin onu rahatsız ettiğinizi söyleyerek bin bir suratla karşınıza dikilebilir.Siz ne olduğunu anlamadan komşunuz size olmadık şeyler söyler. Bu bağrış çağrışın sonunda komşunuzun tavanındaki su damlalarından sizi sorumlu tuttuğunu anlarsınız. O ısrarla bir su kaçağı olduğunu ve sizin dairenizden kaynaklandığını söylerken siz bunun doğru olduğuna inanmazsınız

Gelişen teknolojiler ile artık kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yaptırmak mümkün. Tüm o kırma, dökme işlerine gereksiz yere katlanmanıza gerek yok. Çağıracağınız profesyonel bir ,Su kaçağı tespit servisi ile hem çok kısa zamanda hem de düşük maliyetle bu problemi en kesin şekilde çözebilirsiniz

Benzer Gönderiler: