Tesisatçı 997 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi petek montajı, kombi petek doğalgaz montajı ve radyatör montajı hizmeti almanız gerektiğinde tesisatçı ustalardan yardım alın. Benzer şekilde ayaklı petek montajı ve mobil sistem petek montajı içinde doğru adresten hizmet almak önemlidir. Petekler yerlerine takılırken terazide ve tesisat ağızlarına uygun şekilde takılmalı ki vana bağlantılarından su damlatmasın. Ya da bağlantı elemanlarında sonradan bir arıza yaşanması. Eğer bağlantı yerleri tam olarak denk getirilmeden petek montajı yapılır ise sonradan peteklerin sökülüp takılması gereken durumlarda sorun yaşanır. Bu açıdan işin ehli tesisat ustalarına petek montaj ve kombi montajı yaptırılmalıdır. Bu arada Tesisat montajı  kadar tesisat malzemelerinin montajı da önem arz etmektedir.

Kombi petek montajı | Uzmanlar Tesisat

Kombi petek montajı | Uzmanlar Tesisat

Kombi petek montajı yapan tesisatçı usta 

Kışın kombi ile ısınmaya karar verdiğiniz zaman bu alanda yetki belgesi olan tesisatçılardan yardım almanız gerekir. Petek tesisat montajı bölgedeki gaz dağıtım firmasının tespit ettiği kurallara uygun şekilde tesisat ve baca bağlantıları sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan kombi montajı petek montajı sayesine can ve mal güvenliğiniz sağlanmış olur. Gelişigüzel bir şekilde petek tesisat montajı yapılamaz. Petek montajı da evin büyüklüğüne, odalara uygun şekilde yapılmalıdır. Petek büyüklükleri buna göre ayarlanmalıdır. Kombi montajı sırasında plastik montaj elemanları kullanılır. Montaj aşamasında kullanılan malzeme kaliteli olursa sonradan hiç beklenmedik tesisat arızaları ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Petek tesisat montajı yetkili tesisatçı tarafından yapılır. Ancak kombinin devreye alınması, garantisinin başlatılması için yetkili servisin çağırılması gerekir. Doğalgaz dağıtım firmasıyla anlaşmalı olan mühendislik firması projenin hazırlanmasından sorumlu olur. Proje olmadığı takdirde, tesisat doğalgaz dağıtım şirketince onaylanmaz. Eğer bu onay yapılmazsa, gelen yetkili serviste kombiyi devreye alamaz. Bu aşamaların her biri uygun şekilde yapılmalıdır. Yoksa kışın doğal gaz ile ısınırken kombi arıza yaptığında kombi garanti kapsamı dışında kalacağı için cebinizden yok yere para çıkacaktır. Bu kombinin ağır bir arıza vermesi halinde kombi garanti kapsamında alınmış olsa idi kombi değiştirilecek ancak siz ücret ödemeyecektiniz. Kombi garanti kapsamına alınmadığından böyle bir imkandan yararlanmanız söz konusu olmayacaktır. Bu nokta önemli olup atlanılması halinde maliyeti yüksek bir hata olacaktır.

Benzer Gönderiler: