Tesisatçı 770 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Klozet rezervuar montajı, klozet iç takım tamiri ve duvara sıfır klozet rezervuar değişimi tesisatçı usta tarafından pratik bir şekilde yapılır. Rezervuar montajı için ev oturup video izleme yolu ile bu işi yapabilirsiniz ancak su sızdırma gibi bir durum olduğunda sil baştan uğraş dur durumu ortaya çıkacaktır. Bu sizi fazlasıyla yoracak sonradan iş olmayınca tesisatçı çağırmak durumunda kalacaksınız. Oysa en baştan hiç yorulmadan tesisatçı çağırın rahat edin. Montajı yapacak ustanın tecrübesi yanında rezervuar  kalitesi markası da önemlidir

Klozet rezervuar montajı Klozet İç Takım Değişimi 

Klozet rezervuarı 5-6 litre su kapasitesiyle klozetteki pisliklerin kanalizasyona gönderilmesini sağlar. Banyoya yerleştirilen klozetlerin rezervuar takımları 1-2 yıl sürede arıza yapabilir. Eğer kalitesiz ürünler kullanılmışsa, daha sık arıza yaşanabilir. Rezervuarda su sızdırma sorunu olursa, su israfında artış olacak buda faturada karşınıza çıkacaktır. Klozet rezervuar herkes için büyük bir kolaylıktır. Arıza durumunda iç takım kontrol edilir tamir edilebilecek bir durum var ise tamir edilir.

Eğer rezervuar takımları değiştirilmesi gerekli görülür ise rezervuar iç takımı değiştirilerek arıza giderilir. Bu sayede boşa akan su sonlandırılarak gereksiz su sarfiyatının önüne geçilir. Bazen klozet montajının istenilen şekilde yapılmaması kaynaklı da su sızdırması olabilir. Doğru şekilde yapılmış klozet rezervuar montajı sayesinde sorunsuz klozeti kullanabilirsiniz.

Klozet rezervuar montajı için, önce suyu ana vanadan kesmek gerekir. Sonra klozetin montaj edileceği yer belirlenir. Buraya klozet yerleştirilerek, delinecek alanlar zeminde tespit edilir. Klozet bu yerlerden darbeli matkap yardımıyla delinir. Bağlantı parçası da atık borusunun içine sokulur. Ardından klozetin atık borusuyla çıkış borusu birleştirilerek, zeminde delinen vida yerleriyle aynı seviyeye getirilir. Daha sonra vidalarla klozet zemine sabitlenir. Etrafına ince silikon çekilerek, su sızdırmazlığı sağlanır. Bundan sonra üzerine rezervuar yerleştirilerek, vidalarla tutturulur ve su bağlantı muslukları da bağlanır. Klozet rezervuar montajı da bu şekilde tamamlanmış olur.

Birde gömme rezervuar var ki bu hem malzeme olarak hemde montaj olarak pahalıdır. Görsel olarak aşağıda paylaşmış olalım. Gömme rezervuar inşaat aşamasında montaj yapılır, sonrdan montaj yapılması demek kırma dökme gerektirir ki zahmetli bir iştir.

Daha estetik olan gömme rezervuar günümüzde çok daha fazla rağbet görmektedir.

Benzer Gönderiler: