Tesisatçı 655 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Klozet altında ıslaklık neden olur için klozet taşının vidaları sıkılmalı ya da slikon çekilmesi ana gider bağlantısı ya da iç rezervuar bağlantısı ile ilgili değildir. Klozetin su kaçırdığını düşünüyorsanız veya sifonu çekince alttan su çıkıyor ise bu durumlarla ilgili yukarıda yazdıklarımız ilişkilendirilmez. Genelde, klozet altında su sızıyor, klozet zemininde su birikiyor gibi şikayetler ile bağlantı kurulabilir. Su tesisatından sızan su veya klozetten sızan su klozet altına sızabilir. Klozet altında boşluk bar ise tam oturtulmamış ise bu durumda klozet altı ıslak kalabilir. O halde sorunun hangi çeşidi olursa olsun ıslaklık olduğunda çözüm için gerekli adım atılmalıdır.

Klozet altında ıslaklık neden olur 

Klozet altında ıslaklığın en önemli sebebi tesisattaki su sızıntıları olabileceği gibi klozetin kendi parçalarından veya klozetten kaynaklanabilir. Bazı hallerde bunun fayans aralarında kalan boşluklardan da kaynaklanma olasılığı vardır. Komşularınızın kullandığı su boralarından sızıyor olabilir. Klozet altında ıslaklık neden olur, bunu merak ediyorsanız servisimizden bir usta çağırabilirsiniz. Zemin suyu emdiği zaman bir süre sonra bölgede rutubet bile meydana gelebilir. Bu yüzden klozet zemininde ıslaklık olduğunu fark ettiğinizde acele etmelisiniz. Ustalar cihazla ıslaklığın nedenini kolayca tespit edebilir. Özellikle tesisat borularından sızan suyun yeri noktasal olarak belirlenir.

Klozet altında ıslaklık neden olur | Uzmanlar Tesisat

Klozet altında ıslaklık neden olur | Uzmanlar Tesisat

Klozet altında ıslaklık neden olur, bunun sebebi zeminin suyu çekmesi şeklinde olursa yani tesisat borularında kaçak yoksa fayans aralarındaki boşlukların derz dolguyla doldurulmalıdır. Bu durum zemin katlar için geçerli olup üst katlarda fayans aralarından su çıkması demek tesisatta kaçağın olduğu anlamına gelmektedir. Böylesi bir durumda cihazlarla tespit önem arz eder. Su kaçak bulma cihazıyla tesisat kaçağı olmadığı belirlendiğinde, ıslaklığın giderilmesi için bu yol tercih edilebilir. Zemin ıslaklığının nedeni ne olursa olsun, sizlere deneyimli bir tesisat ustası gerekiyor. Bu konuda servisimizden her zaman profesyonel yardıma alabilirsiniz. Bu sorunları ihmal etmeniz halinde, evinizde rutubet gibi ciddi sorunlarla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz.

Klozet giderinde de sızma olabileceği atlanmamalı su kaçağı testi yapılırken temiz suya bakıldığı gibi pis suya da bakılıp detaylı bir tespit yapılmalıdır.

Benzer Gönderiler: