Tesisatçı 1394 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır ya da boru tıkanıklığını açmak için tıkalı su tesisat borusunu açmak için kullanılan yöntem ne olmalıdır? Su tesisatında kirlilik ve yosunlaşma kireçlenme olduğunda  demir boru tesisatta korozyon olduğunda tıkanma yaşanabilir. Tıkalı sıcak su tesisatı için su borusu kireç çözücü ya da tıkalı boru açma kimyasalı kullanılır demek çok sağlıklı olmaz. Çünkü temiz su borularında kullanım suyu dolaştığı için kimyasal önermiyoruz.   Su tesisatında oluşan tıkanıklık, tesisatçı firmaların tecrübeli tesisatçı çalışanları tarafından açılır.

Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır 

Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır sorusu epeyce kafaları meşgul eden tesisat arızasıdır. Su tesisatındaki kireçlenme özellikle eski tesisatlarda yani demir boru kullanılmış olan tesisatlarda yoğun olarak gerçekleştiği için bu tesisatlarda büyük sorun haline gelir. Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır, bunun için tesisatçınıza danıştığınızda size bir yol gösterecektir.  Demir borulardaki bağlantı yerlerinde yoğunlaşan kireçlenme etkenine bağlı olarak su tesisatındaki su akışı düşük basınçta olur.

Kireçlenen Su Tesisatı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Kireçlenen Su Tesisatı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Suyun tazyiksiz olması nedeniyle çeşitli sorunlar yaşanabilir. Kireçlenen su tesisatının açılması için tesisatçınızı çağırırsanız, etrafı kırmadan kireçlenen borularını uygun bir uygulama ile temizleyecektir. Ancak şunu ifade etmeden geçmeyeceğim, su tesisatında oluşan kireçlenme için kullanılacak bir kimyasal söz konusu değildir. Kimyasal kullanılması çok uygun değildir. Çünkü kimyasal kısmen de olsa tesisatta kalırsa sağlık açısından ciddi sorunlar ortaya çıkaracaktır.

Özel cihazların yardımıyla v tesisattaki kireçlenme temizlenmeye çalışılacaktır Yukarıda da bahsettiğim gibi şu an için su tesisatı için kullanılacak bir kimyasal henüz yoktur. Tıkanan tesisat hava ve su verilerek açılmaya çalışılır ancak bu işin garantisi yoktur. Kireçlenen su tesisatı nedeniyle sorun yaşıyorsanız, fayansları kırmadan kireçten tıkanmış boruları açan tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır, neler yapılır bu konuda servisimize danışabilirsiniz. Ustalarımızdan borulardaki kireçlenmenin nasıl kolaylıkla temizlendiğini öğrenebilirsiniz. Bu hizmet sırasında evinize zarar gelmeyeceğini, fayansların kırılmayacağını ustalarımız size anlatacaktır. Etrafa zarar verilmediği için, evde başka bir tadilata da gerek kalmayacak. En düşük maliyetle kireçlenen su tesisatı eski sağlıklı haline kısmen kavuşacaktır. Tesisatınız demir boru ise paslı su geliyor ise burada tavsiyemiz tesisatın değiştirilmesi olacaktır.

Benzer Gönderiler: