Tesisatçı 383 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kar yağacak petek temizliğini yaptırın hem tasarruflu hem de sorunsuz kışı rahat geçirin. Kış geldi kombi bakımları yapıldı peki petek ve tesisat bakımı yaptırdınız mı? Kış ortasında soğukta kalma petek temizliğini yaptır sloganı içi boş olmayana bir bir hizmetin gerekliliğini vurgular. Kombi bakımı ve petek temizliği ile kapalı devre çalışan kalorifer kombi tesisat bakımı yaptırılarak tıkanıklıkların önüne geçilmiş olur.

Kar Yağacak Petek Temizliğini Yaptırın | Uzmanlar Tesisat

Kar Yağacak Petek Temizliğini Yaptırın | Uzmanlar Tesisat

Kış geldiğinde hepimizin telaşla petek temizliğini yaptırın diye  üzerinde durduğumuz petek bakımı ve kombi bakımı konusu, kışı sıcak geçirmek adına gerçekten önemlidir.

Kar Yağacak Petek Temizliğini Yaptırın – Petek Temizliği Neden Yaptırmalıyım?

  • Sürekli yanacak peteklerde petek kanallarının tıkalı olmaması açık olması gereklidir. Petek kanalları tıkalı olur ise sıcak su dolaşımda bulunamaz ve peteğin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk olur.
  • Kombi filtresinin temiz olması, tıkalı olmaması gereklidir. Kombi filtresi tıkalı olursa kombi arıza verme olasılığı yüksek olur.
  • Kombi yanma odasının temiz olması, oksitlenme, toz ve pisliklerden temizlenmesi gerekir. Yanma odası kombide önemli bir yere sahip olduğundan kirliliğe dayalı arıza oluşur. Oluşan arıza büyük maliyetlere neden olur.
  • Isınmaya dayalı yakıt tüketiminin artması ile faturadaki rakamların çok şişmemesi için petek temizliği faydalı olacaktır.
  • Kombi yüksek ısıda çalıştığı halde petekler ısıtmadığında kombi derecesi yükseltilir yine de beklenilen sıcaklık edilemez.

Bahse konu bakım ve temizlik yapılırsa kışı sıcak ve sorunsuz geçirme şansını yakalamış olacağımızı belirtmek isterim.

Sistemin çalışma prensibine bakılırsa sıcak suyun dolaşımda bulunabilmesi adına kalorifer tesisatındaki borularda kirlilik, çamurlaşma olmamalıdır. Tesisatta dolaşım halinde olan sıcak suyun nihai durağı petekler olduğu için buraya ulaştığında da rahat dolaşımda bulunması gerekmektedir. Eğer peteğe ulaşan sıcak su petek kanallarının çamurla tıkalı olması sebebi ile dolaşımda bulunamaz ise peteklerin altları soğuk kalacaktır.

Kalorifer Petek Temizliği Kime Yaptırmalıyım?

Zaten kombiden belli bir sıcaklıkta çıkmakta peteğe ulaşma zamanı ne kadar uzarsa o kadar ısı kaybına uğrayacak birde petek kanalları tıkalı olursa tabi ki ısınamazsınız. Bu konuda kalorifer tesisatının bakımını ve peteklerin temizliğini yaptırmaya karar verdiğinizde bu uygulamayı düzgün yapacak bir firma bulmanızda yapılacak temizliğin faydasını artıracaktır.

Eğer işi bilmeyen birini çağırıp petekleri temizletirseniz bu kişi peteklerdeki kirli suyu boşaltıp temiz su ilave edip gidecektir. Bu sizin sorununuzu çözmeyecek olup yine kış ortasında kombi çalıştığı halde ısınamayacaksınız. Bu işi iyi bilen tesisatçı firmaya verirseniz temizlik cihaz ve kimyasal il gerekli zaman ayrılarak yapılacak ve sizde kışı sıcak geçireceksiniz. Kar yağacak petek temizliğini yaptırın başlıklı yazımızı beğendiyseniz lütfen yorum bırakın.

Benzer Gönderiler: