Tesisatçı 2263 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisatında kaçak var ise kombi basıncı düşerse kalorifer kaçağı, kalorifer boru kaçağı kimyasal ilaçla kapatılır. Kalorifer boru kaçak kimyasal ile onarım, kombi kaçak giderici kimyasal kombi kaçağı kapama işlemi boru içi kaçakları kapatır. Tesisatta kaçak var ise, kimyasal ilaçlı çözüm ile kaç adet kaçak var ise tamamı kapandığı için ayrı ayrı işlem yapmaya da gerek kalmaz.

Kalorifer tesisatında kaçak var ise ilk yapılması gereken kombi kaynaklı bir arıza mı tesisat kaynaklı bir su kaçağı mı buna bakmak gereklidir. Tesisatçı güncel yöntemleri kullanarak su kaçağı tespiti yapıyorsa, bu sorun sizi korkutmamalıdır. Çünkü fayanslar kırılmaz, duvarlar kırılıp dökülmez. Cihazla su kaçağını bulma hizmeti sayesinde, oldukça kolay bir şekilde tesisatınızdaki su kaçağından kurtulmuş olursunuz. Cihazla kaçak su tespiti evinizde hasara neden olmaz. Diğer taraftan Kalorifer tesisatındaki kaçak kimyasal uygulama ile kırma dökme olmadan hızlı pratik şekilde su kaçağı çözülür. Kalorifer tesisatı kaçağı için kimyasal uygulama yapılarak hiç bir kırılmadan kaç tane kaçak var ise hepsi kapanacaktır.

Diğer taraftan su tesisatındaki kaçağı, ustalar kameralı cihazla, akustik dinleme cihazı ve dedektörle nerede olursa olsun su kaçağı olan bölgeyi kırmadan bulurlar. Eski yöntemlerde fayanslar kırılıyor ve evinize zarar veriliyordu.

Sorun giderilse bile, daha sonra evde tadilat yapmak zorunda kalıyordunuz. Yeni yöntemlerle hem daha az para harcayarak su kaçağına son veriyor, hem de evinizin zarar görmesine engel oluyoruz. Ekiplerimiz kısa sürede nerede su sızıntısı olduğunu belirliyor ve boruyu tamir ediyor. Kalorifer tesisatındaki kaçak bulma, cihazlı uygulama  yerine kimyasal uygulama ile çözülerek hiç bir şekilde kırma olmaz.

Kalorifer tesisatında kaçak var

Su kaçağı olduğunda kırmadan hizmet alabilmek için, kurumsal tesisat firmalarını tercih etmelisiniz. Su kaçağı bulma hizmetinde cihazları kullandıklarından, sadece kalorifer tesisatında oluşan su kaçağını gidermek için çalışma yaparlar. Evinizde tadilata girişmeden sorununuzdan kurtulacaksınız. Su kaçağının olduğu yerdeki sesi akustik dinleme cihazıyla takip ederek bulan firmalar, size gerçek tesisatçı gibi hizmet sunarlar.

Tesisatçınızdan destek almadan önce bunları sormalısınız. Sizi bu sorundan kurtarmak için, kullandıkları yöntemi öğrenmelisiniz. Su kaçağı bulma hizmetini sadece işini bilen tesisatçılardan almalısınız. Evinizde oluşan hasara göz yummamalısınız.  Deneyimli ustaların cihazla tesisatınızı sağlam şekilde size teslim etmesini sağlamalısınız.

Kalorifer tesisatında kaçak var ise bunun belli başlı belirtileri olur. Ama en bariz ve ben buradayım diyen aksaklık sürekli kombinin suyunun eksilmesidir. Yani sürekli kombiye su veriyorsanız ve kombinin basıncı düşüyorsa bu durumda su kaçağından şüphelenmek gerekir. Bu durumun sebebi bazen kombinin altından damlayan su da olabilir. Bunu kontrol etmek gerekir eğer buradan su damlıyor ise kombi servisi çağırmak gerekir.

Bazen de kombinin hava tankına su basılması gerekir. Bunun dışında kalorifer tesisatında kaçak var ise bazen de peteklerden su damlar. Özellikle muslukların olduğu yerleri ıslaklık kontrolü yaparak takip etmek faydalı olabilir.

Kalorifer tesisatında kaçak var

Kalorifer tesisatında kaçak var

Fakat su kaçağı peteğin içindense sıcaklıktan dolayı oluşan buharlaşma yüzünden herhangi bir su sızması olmadığı için bunu sizin görerek anlamanız mümkün olmaz. Bu ve bir çok durumun en sağlıklı tespiti su kaçağı tespit ekibinin tesisat borularının içerisi de dahil olarak gelip tesisatınızı kontrol etmesidir. Çünkü bu durumda pek çok ihtimal vardır ve bunun en kolay çözümü su kaçağı tespit cihazı kullanılarak su kaçağı tespiti yapılması ve sorularınızın yanıtlarının en kısa sürede cevaplanmasıdır.

Su kaçağı oluşumundan itibaren zaman kaybetmeden teknolojik cihazlara sahip olan firmalardan kaçak suyu kırmadan bulmalarını istemeniz gerekmektedir. Zira eski usul ile su kaçağı bulmak demek etrafın gereksiz kırılması dökülmesi demektir. Maalesef bu durumda tadilat işleri ile uğraşmak ve bunun içinde maliyetlere katlanmak durumunda kalıyorsunuz. Artık teknolojik cihazların desteği ile noktasal tespit yapılabilmekte ve ilgili yer açılıp tek noktadan tamir yapılmaktadır.

Kalorifer tesisatında su kaçağı oluşması durumunda kimyasal uygulama yaparak tamir için dahi kırma olmadan sorun çözülüyor.

Benzer Gönderiler: