Tesisatçı 860 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisat borusunda kaçak tamiri denilince kırma dökmenin olmadığı çözüm yolu seçilmelidir. Kalorifer tesisatı kaçakların giderilmesi kimyasal ilaçla yapılmalıdır. Kalorifer tesisat kaçakları, kalorifer kaçağı tamiri kimyasalı ile petek borularında su kaçağı tamiri yapılır. Kalorifer borusunda su kaçağı için kimyasal ile kaçak tamiri olan tesisat kaçak giderici sıvı kullanılır.

Günümüzde büyük kolaylıklar içeren uygulamalar ile en zor kaçaklar bile kırma dökme yaşanmadan arıza tespiti ve tamiri yapılır. Uygulama çok pratik olduğu kadar maliyet olarak ta düşük rakamlıdır. Kırma dökme olduğunda tadilat yaptırmak durumu ortaya çıktığı vakit ödediğinizden daha az ödeyeceğinizden emin olun.

Kalorifer Tesisat Borusunda Kaçak Tamiri

Kalorifer tesisatında da su kaçakları için pratik bir yol olmalıdır.  Kalorifer tesisatınıza devamlı su basmak zorunda kalıyorsanız, tesisatınızda su kaçağı olan yerlerin tespit edilmesi ve tamir edilmesi gerekir. Eğer bunlar için önlem almazsanız, kışın ısınmayı beklemek biraz hayal olur. Çünkü tesisatınızda su eksildiği için, eviniz yeteri kadar ısınamaz. Daha fazla yakıt parası ödersiniz. Üstelik ısınmadan yakıt gideriniz artmış olur. Kalorifer tesisat kaçak tamiri için bir tesisatçıdan destek almalısınız.

Kalorifer kaçak tamiri için yeni yöntemler geliştirilmiştir. Artık etrafın kırılmasına, zorlu çalışmalara gerek kalmadı. Kalorifer tesisat kaçak tamiri özel bir kimyasalla yapılmaktadır. Kimyasallı kaçak tamiri son derece kolay uygulanır. Uygulanışı kolay olan bu arızanın giderilmesi de bir o kadar kısa sürede gerçekleşmektedir. Kalorifer tesisat kaçak tamiri sırasında ustalar kimyasal sıvıyı tesisata gönderirler. Bu kimyasal sıvı tesisattaki bütün kaçak yerlerini hem tespit eder, hem de kaçak yerini kapatır. Kimyasal sıvı tesisatta dolanırken, kaçağın olduğu yerde kristalleşir ve bölgeyi tamir eder. Kaçak yeri kapandığı için sorununuzda biter. Bu bölgeden yeniden su kaçağı olması da söz konusu olmaz. Kalıcı bir şekilde tesisat kaçağı onarılır. Bu işin nasıl yapılacağını bilmeden rastgele bir kimyasal ile bu uygulamayı yapmak sıkıntılı durumlar oluşturabilir. Bu açıdan kalorifer kaçak su kaçağı tamiri için hizmet alacağınız yeri iyi seçmelisiniz. Uzmanlar Tesisat olarak kalorifer borularında oluşan su sızıntısını kimyasal ile hiç bir yeri kırmadan tamir ediyoruz.

Benzer Gönderiler: