Tesisatçı 2077 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer temizliği tesisat bakımı ve kalorifer petek temizliği cihazla yapılarak tesisat kirliliği tamamen temizlenebilir. Kalorifer petek temizliği petek temizleme fiyatları 2022 bütçeye uygun olup evde kalorifer peteği temizleme ile verim almanız zordur.

Kalorifer temizliği

Sağlıklı çalışan kalorifer tesisatı varsa, ekonomik bir yakıt sarfiyatı olduğunu, evinizin rahatça ısındığını fark edebilirsiniz. Ancak peteklerde sorun yaşıyorsanız, ısınmadığınızı görebilirsiniz. Kombi sağlıklı bir şekilde çalışsa da, gereken randımanı alamazsınız. Kalorifer temizliği zamanı geldiyse, yer yer soğuk alanların olduğunu görebilirsiniz buna engel olmak çok zordur.

Tesisatın içinde dolaşan suyun etkisiyle belli bir sürede kireçlenme etkisi oluşacaktır. Bu durumda kimyasal ilaçla kalorifer temizliği  uygulamasının yapılması elzemdir. Kimyasal ilacın petek içine verilmesi, petek temizleme cihazı ile  sağlanır. Hem peteklerin içi, hem de tesisattaki boruların içi tamamen temizlenir. Artık kalorifer tesisatını, petekleri sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Teknolojik makineler ve tecrübeli ekibimiz ile radyatörlerin/peteklerin yıllık bakımını yapmaktayız. Ayrıca  Kombi Kalorifer tesisatını  kimyasal ilaçlarla  ile temizleyerek kombinin daha rahat çalışmasını sağlıyoruz. Kombinin filtresi açıldığında sizlerde göreceksiniz ki filtreler temizlenmeli ve değiştirilmelidir.

Kalorifer temizliği ve kombi bakımında sadece kimyasal ilaçla temizlik yapmakla kalmıyoruz, tesisatta ki problem olduğu takdirde bunun çözümünü sertifikalı ustalarımız saptayıp sizlere iletmektedirler. Arzu ettiğiniz takdirde tesisat onarım konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz. Tüm bu işlemleri profesyonel ekiplerimiz ile yapıyoruz.

Kimyasal ilaçlar ile  ve  makine kullanarak peteklerde oluşan kireç ve tortuları temizleme işlemini İstanbul da profesyonel olarak yapan sayılı firmalar arasındayız. Çünkü sistemi kuran bizler olduğundan çözümü daha hızlı sunabilmekteyiz. Kalorifer temizliği, makine ve kimyasal ilaç ile yapılmalıdır. Bu uygulama ile kimyasal tesisat yıkama ile ortaya çıkan farkı sizlerde yaşayın.

Kalorifer temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer temizliği için bizi neden tercih etmelisiniz?

 • Kullandığımız kimyasal ilaç bilinen ve test edilmiş kimyasal olup, tesisata zarar vermez. Bu güne kadar edindiğimiz tecrübe ile şunu net söyleyebiliriz. Kalorifer tesisat ve petekleri temizlemek için kullanılacak kimyasal ilacın kombiye ve tesisata zarar vermeyen ilaç olmalıdır.
 • Biz işçinin eline makine verip radyatör temizliği yaptırmıyoruz.
 • Evinize gelen servis elemanları deneyimli sertifikalı tesisatçı ustalardan oluşmaktadır.
 • Petekleri sadece temizlemekle kalmaz, peteklerin yanlış bağlantılarını ve tesisat borularında yanlış yapılmış bir yeri fark edebilirler.
 • Petek temizliğine gelen ekip farklı nedenlerden dolayı radyatörde ısınmama problemi yaşıyorsanız bunu çözebilirler.
 • Türkiye`de petek ve radyatör temizliğini makine ile yapan sayılı firmalardan olup kendini bu sektörde  ispatlamıştır.
 • İşinin ehli sertifikalı  ustalar evinizde yaşanan diğer tesisat problemlerine müdahale edebilecek tecrübe ve deneyime sahiptir.

Petekler yeterince ısınmıyorsa ne yapılmalıdır ?

Petekler daha önceki yıllara nazaran daha az ısınıyor veya hiç ısınamıyorsanız ithal kimyasallarla  petek temizliği hizmetimizden sizlerin de  yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Yavaş yavaş ısısı azalan radyatörlerin yani peteklerin alt taraflarında kireç tortu gibi katı atıklar oluşmaya başlar. Bu yabancı maddeler suyun gidiş ve dönüşünü olumsuz yönde etkiler. Suyun hızındaki bu yavaşlama peteğin bazı kısımlarının yanmamasına sebep olur.

Kalorifer tesisat temizliği yaptırdığınız takdirde boruların ve peteklerin içerisindeki kireci, tortuyu, çamurlaşmayı yok edebilirsiniz.

Kalorifer tesisat temizliği  petek temizliği nasıl yapılır ?

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör temizliği ve petek temizliği geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında Uzmanlar Tesisat ekibi hem kombinin eşanjörünü hem de Kombi Kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Kalorifer temizliği, radyatör temizliği yada diğer adıyla petek temizliği için şunları belirtmek durumundayız.

Kışa girmeden bütün müşterilerimize ısrarla petek temizliği ve kombi bakımını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Bu işlemler makine  ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makineyi tesisata  bağlayıp yaklaşık 45 dakika kimyasal ile suyu sirkülasyon yaptırıyoruz.

Tesisatın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları, kireçler tortular, peteğin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler  kimyasal ilaçla tesisata zarar vermeden  sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatı temiz  su ile sirkülasyonu yaptırılarak tesisat da tortu, kireç, pas vb. yabancı maddeler ve kimyasal ilaç tamamen atılmaktadır.

Bu işlemden sonra isteyen müşterilerimize radyatör ve kombi için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombi bir süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde kullanımınıza sunulmaktadır.

Radyatör, petek, kombi ve tesisat temizleme kimyasalı ne işe yarar?

Kombi ve radyatörlerinizde suyun ısınmasıyla birlikte kireç ve su taşı buda tortu oluşmasına neden olurZamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerde  kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon metal veya metal alaşımlarının oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerini ortadan kaldırır. Demirin paslanması ,alumünyum oksitlenmesi korozyona örnek olarak verilebilirKorozyonun kelime anlamına bakacak olursak, aşınma, çürüme, paslanma, bozulma gibi anlamlar içermektedir.

Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile sirkülasyon yapılarak yıkanır. Yıkama işleminin sonunda müşterimiz talep ettiği takdirde koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir. Burada bahusus dikkat etmemiz gereken nokta kimyasal ilaç sistemden atılmadığı takdirde korozyona neden olabilmektedir. Buda kombinin barında yükselmeye neden olur.

Su vasıtası ile ısıtma yapılan her türlü ısıtma sistemlerinde, alüminyum içeren sistemlerde dahil olmak üzere kireç ve korozyona karşı top yekün koruma sağlar.

Radyatör petek temizliğinin bize kazandırdıkları nelerdir?

Kalorifer tesisatı, petek temizliği, radyatör temizliği, yerden ısıtma tesisatının temizliğini  kimyasal ilaç ile yapıyoruz.

-Kombinin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar.
-Peteklerde meydana gelen tıkanmaları önler.
-Yıllarca tesisatta sirkülasyon sebebi ile oluşan kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi ısınmanızı ve faturanızda farkı hissetmenizi sağlar.

Sistem temizleme ürünü kapalı veya açık ısıtma sisteminizin temizliğini, bakımını ve kombinin randımanlı şekilde çalışmasını sağlayan, içerisinde çok kuvvetli doğal mıknatıs bulunan bir manyetik filtredir. Kullanılan sistemdeki su içinde, devamlı olarak bu pislik mikron ölçüsünden çok büyük parçacıklara ulaşarak dolaşmaya çalışmaktadır. Bu pislik her yere bulaştığı gibi özellikle sirkülasyon pompalarının ve valflerin bozulmasına neden olur.

En önemlisi kombi içindeki pahalı ve önemli olan eşanjör zarar görür ve ısı randımanı düşer. Burada saymış olduğumuz tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tesisat sisteminize takmanız halinde derhal etki gösterir ve tesisatınızı korur. Yapılan testler bu pisliğin çok azının bile ısıtıcı randımanını düşürdüğünü göstermiştir.

Dikkatle ve tecrübe ile projelendirilerek bu pisliğin % 100 ‘nün ısıtma sisteminden temizlenebilmesini mümkün kılmıştır. Filtresi bir defa takıldıktan sonra, ısı sisteminizin yıllarca en iyi randımanla çalışmasını sağlayacak, korumayı getirdiği için harcadığınız yakıt miktarı azalacaktır.

Kombi, tesisat, petek ve yerden ısıtma borularında oluşan kireç, tortu ve çamurlaşmanın temizlenebilmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Hiçbir metale, kombi parçalarına  zarar vermediği test raporları ve kullanan yetkili servislerce onaylanmıştır. Asidik bir malzeme olmadığı için, uygulama esnasında kombiyi sistemden ayırmaya, uygulamadan sonra nötrleştirme yapmaya gerek yoktur.

Kimyasal ilacın Uygulandığı Sistemler ve bize kazandırdıkları nelerdir?

 • Su vasıtası ile ısıtma yapılan her türlü ısıtma sistemlerinde, alüminyum içeren sistemlerde dahil olmak üzere kireç ve korozyona karşı top yekün koruma sağlar.
 • Her marka model kombi yoğuşmalı kazanlarda,
 • Alüminyum, panel, dökme radyatörlerde,
 • Yerden ısıtma sistemlerinde,
 • Demir, bakır, plastik borularda güvenle kullanılır.
 • Kireç ve korozyona karşı korumayı arttırır.
 • Sistemdeki tüm metaller için uygundur.
 • Kombinin verimini çalışmasına neden olur.
 • Kombi sesini ve noktasal delinmeleri engeller.
 • Çevreye zarar vermez, tamamen zehirsizdir
 • Sistemin ömrünü uzatır, maksimum verim ve minimum yakıt sarfiyatını sağlar.

Yerden Isıtma Sistem Koruyucu 

Yerden ısıtma sistemlerini temizlemek ve korumak için dizayn edilmiştir. Tesisatlardaki bakteri ve mantar oluşumu kombi ve tesisatlarda sorunlara neden olabilir, mesela boru tıkanıklıkları kombide blokajlar, vanalarda sorunlar eşanjör sorunları gibi. Tesisatlarda istenmeyen kokular oluşabilir yada eşanjör veya diğer parçalardaki korozyondan dolayı tesisatta sorunlar çıkabilir.

Bütün bu sorunları iyi analiz ettiğimizi yılların verdiği tecrübe ile söyleyebilir çözüm noktasında kesin çözüm üretebiliriz.Sorunu en iyi bilen sistemi kurabilendir. Sistemleri kuran bizler olduğuna göre problemi en iyi şekilde çözebilecek ekipte bizleriz.

Petek temizliği,yerden ısıtma tesisatı temizliği yukarıda bahse konu olan kimyasal ilaç ve cihazla yapılamsı ısınma açısından maksimum fayda sağlayacaktır.

Yerden ısıtma Tesisatında Isı sorunları

Yerden ısıtma sistemlerinde zamanla oluşan balçık sizin gözünüze çamur gibi görünebilir fakat bilimsel bir anlayış içerisinde baktığınızda oluşan bu çamurun canlı bir bakteri olduğunu bilinmektedir

Piyasada petek temizlik ve radyatör bakımı adı altında kampanya gibi gösterip çok düşük fiyat verip iş yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Piyasada eline makine alan biz bu sektörde ilkiz söylemlerine başlamış olup sayıları epey artmıştır. Bu bağlamda siz değerli müşterilemizin dikkat etmeleri gerektiğini düşünmekteyiz.

Petek temizliği ile peteklerin suyunu değiştirmeyi sakın birbirine karıştırmayın. Bu iki işlem arasında hem işçilik hemde kullanılan kimyasal farkı vardır. Kullandığımız kimyasal CE onayı almış piyasada yaygın olarak kullanılan  test edilmiş bir kimyasaldır.

Benzer Gönderiler: