Tesisatçı 792 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer petek temizliği, kışın ısınmada sorun yaşamadan az yakıt tüketerek maksimum ısı elde etmek için petekler sökülmeden tek noktadan cihaz ve ilaçla yapılan temizliktir. Kalorifer petek tesisatı temizleme, tesisat petek kombi bakımı makineli uygulama ile yapılmalıdır. Evde petek temizleme, makinesiz petek temizleme uygulaması demektir ki, bu da kirli su boşaltmakla eş değerdir.

Kalorifer Petek Temizliği Neden Yapılır?

Kalorifer petek temizliği sayesinde ısınma sorunu oldukça kolay çözümlenmektedir. Ancak kalorifer tesisatının bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Peteklerin ve boruların içinde suyun etkisiyle biriken çamur, pislik gibi tortuların dışında, suyun içindeki kirecin tabaka oluşturmasından tesisatın içinde bulunan su peteklerde istediği gibi dolaşamaz. Bu yüzden peteklerde bazı bölgelerde soğuk alanlar oluşur. Buraları suyun geçemediği yerlerdir. Bu nedenle acilen kalorifer tesisat temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Kalorifer Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kışın kombiyi yeteri kadar yakmanıza rağmen, petekler ısıtmıyorsa yada peteklerin bir kısmı ısınıp, bir kısmı ısınmıyorsa, tesisat bakımı yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer belli zamanlarda petek temizliği yapılmıyor ise kış geldiğinde ısınma sorunları yaşamanız kaçınılmazdır. Çünkü kalorifer tesisatı içindeki suyun etkisiyle peteklerde tıkanıklıklar, kireçlenme gibi sorunlar yaşanır. Bunlar kalorifer tesisatında sıcak suyun sirkülasyonuna engel olur.

Bu durum, sizin ısınma sorunu ile karşı karşıya olduğunuz anlamına gelmektedir. Temizlik özel petek temizleme kimyasalları ve petek temizleme makineleriyle yapılmaktadır. Bu sayede hem yakıt sarfiyatınızı azaltacaksınız, hem de ısınacaksınız. Tesisat bakımı yaptırdığınız için de sıcacık bir kış geçireceksiniz. Bu yüzden tesisatçı çağırmanız, tesisat bakımı yaptırmanız gerekir.

Kalorifer Tesisat Bakımı Nasıl Yapılır?

Petekler yerinden sökülmeden sadece petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanılarak, kalorifer tesisatı ilk günkü gibi ısıtır hale gelir. Bu yüzden kombi bakımıyla birlikte kalorifer  petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

Kalorifer tesisatının daha uzun ömürlü olması, iyi verim alınabilmesi, istenilen derecede, sıcaklıkta su elde edilebilmesi ve ekonomik faturalar için temizlik yaptırın. Bunların devamlılığı için, düzenli olarak sistemin kimyasal yıkama yöntemi ile temizletmek gerekir. Piyasada müşterilerin talepleri bu yönde arttığı için bir çok deneyimsiz, işi bilmeyen firma kurulmakta olup müşterileri yanlış yönlendirmekte ve mağduriyetlere sebebiyet vermektedir.

Kalorifer petek temizliğini tesisata zarar verecek  asit içeren kimyasallar ile  yaparak hem daha ucuza getirip, hem de sektörde daha fazla pay almak gayesi gütmektedir. Hizmet verdiğimiz siz değerli müşterilerimizden isteğimiz bu tarz firmalara güvenmeyip hizmet alacağınız firmaların yaptığı hizmetlere ve hizmet kalitesine bakılması gerektiğini düşünmekteyiz. Aksi takdirde ucuz bulduğunuz bu fiyatlar daha büyük  maliyetlere yol açabilir. Fiyat bazlı hizmet alma düşüncesi sonu itibari ile olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Petek temizliği, kalorifer tesisat temizliği olsun kullanılan kimyasal ilaç ön plana çıkmakta ve petek temizleme cihazı da bu işte vazgeçilmez unsurlar arasında yer almaktadır. Kalorifer tesisat temizliği  artık yaygınlaşmış olup, bu hizmeti alan insanların ne denli tasarruf ettiği büyük bir gerçektir. Petek temizliği sonrası kombi arıza oranı düşmekte olup kalorifer tesisatı çok daha sağlıklı çalışmakta ve uzun ömürlü olmaktadır. Periyodik olarak petek temizliğini yaptıran birey neler kazandığının farkına vardığı için periyodik bakımları asla aksatmayacaktır. Tesisat temizliği ve kalorifer petek temizliğini periyodik olarak yaptırın tasarruf edin.

Benzer Gönderiler: