Tesisatçı 1434 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir diye hep merak ederiz. Petek toz temizliği buharlı cihazla petekler sökülmeden yapılır. Kalorifer peteklerinin nasıl tozlandığını hepimiz iyi biliriz. Bütün bir kış ısınmamızı sağlayan petekler tozdan çok fazla etkilenir. Kalorifer peteklerinin yapısı da öyle dışarıdan tozları silebileceğimiz gibi değildir. Petekte bulunan sık ızgaralar buna mani olur.

Peteklerin sadece düz olan dış yüzeyini temizleyerek tozdan arındırmak hayli zordur. Hal böyle olunca kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir diye araştırma yapmak gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Kalorifer peteği tozunun temizlenmesi için profesyonel destek alınmalıdır. Evde petek toz temizleme kısıtlı imkanlarla maalesef yapılamamaktadır. Bunun için kalorifer petek temizleme hizmeti almalısınız. Petek dış temizliği için cihazla hizmet verecek bir tesisatçı çağırmalısınız.

Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir? Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir? Uzmanlar Tesisat

Petek araları temizleme, petek tozu temizleme kalorifer petekleri temizleme hizmeti sağlık açısından önemlidir. Kalorifer peteğin aralarını, peteğin içindeki tozların temizliğini profesyonel petek arası temizleme yöntemleri ile temizliyoruz.

Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir?

Bu konuda firmamızdan gereken bilgileri öğrenebilirsiniz. Petek toz temizliği yapan ustalarımız cihazla peteklerin nasıl temizlendiğini size anlatacaktır.

  • Petekler yerlerinden sökülmez.
  • Petek toz temizliği yapılacağı zaman ön hazırlık yapmanıza gerek yoktur.
  • Petekler kuru buhar yöntemiyle temizlenmektedir.
  • Petek ızgara aralarında ulaşılamayan noktalarda oluşan toz yumakları cihaz buhar basıncı ile tamamen temizlenir.

Bu sayede peteklerde paslanma gibi olumsuz etkilerde olmaz. Ayrıca petekleri yerinden sökmeden yerinde temizleme hizmeti ile sizi büyük yorgunluklardan kurtarmış oluruz.

Petek toz temizliği panel petekler için çok daha gerekli olup biriken tozların temizliği için cihazlı temizlik şarttır. Cihaz olmadan kendi çabanızla yapabileceğiniz toz temizliği sınırlıdır. Evde döküm peteklerin toz temizliği yapılır desek yanlış olmaz. Alüminyum peteklerde tozların oluşabileceği yerler kapakla kapalı olduğu için aşırı bir tozlanma olmaz. Ancak bunlarda da toz temizliği yaptırılırsa iyi olacaktır.

En Çok Hangi Petek Cinsi için Toz Temizliği Gerekir?

Öncelikli husus bütün peteklerin tozlandığı ve temizlenmesi gerektiğidir. En çok kirlenen petekten en az kirlenen petek cinsine göre sıralanırsa hangi petek daha çok tozla kaplanır denilirse bunu da aşağıda paylaşmış olalım.

1- Panel Petek: Panel petek ızgara aralarında oluşan tozları zor temizlenmektedir. Burada ızgara kapaklarını çıkarmak gerekmektedir. Bu durumda da ızgara kapakları çıkmayabilir veya ızgara kapaklarını çıkartırken yamulabilir. Bu tip peteklerdeki temizlik buharlı cihazlarla yapılmalıdır.

2-Alüminyum Petek: Alüminyum peteklerinde toz dışarıdan baksanız da göremezsiniz. Petek üzerinde bulunan kapağı çıkarmak için baş taraflardaki vidaları sökmek gerekmektedir. Bu zaten sizin yapacağınız bir uygulama değildir. Alüminyum petek yüzeylerini rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Duvar tarafında kalan kısım için aynı şeyi söylemek zor.

3- Döküm Petek: Bu tip peteklerde dış temizliği yapmanız daha kolaydır. Tozlar tamamen yüzeylerde olup sökmenize gereken bir parça bulunmamaktadır.

Benzer Gönderiler: