Tesisatçı 954 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İşyerine doğal gaz nasıl bağlatırım için evvela İgdaş yetkili Mühendislik Firması gereklidir. İşyerleri doğalgaz aboneliği, doğalgaz bağlatma aşamaları veya eve doğalgaz bağlatmak için süreci Mühendislik Firması takip eder ve yönetir.

İşyerine doğal gaz nasıl bağlatırım

– İş yerine doğalgaz bağlatmak isteyen kişinin, nasıl bir yol izlemesi gerekir

İş yerine doğal gaz nasıl bağlatırım, iş yerinize doğal gaz bağlatmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken iş gaz dağıtım şirketinden yetki almış bir doğal gaz firmasına gitmek olmalıdır. Firma ile anlaştıktan sonra gaz dağıtım şirketinden gaz kullanmak istediğiniz yer için abonelik işlemleri yapılır. Firma gaz kullanacak yer ile alakalı keşif yapar. Kullanmak istediğiniz cihazlar firma ile birlikte seçilmelidir. Bunun sebebi ise gaz dağıtım şirketi her cihaz için doğal gaz kullanımına izin vermemektedir.

işyerine Doğalgaz Nasıl Bağlatırım | Uzmanlar Tesisat

işyerine Doğalgaz Nasıl Bağlatırım | Uzmanlar Tesisat

Kullanılacak cihazlar CE belgesi ve gaz dağıtım şirketince verilen yetki vizesine sahip olması gerekir.  Yapılan keşif ve seçilen vizeli cihazlardan sonra firma bu iş için özel olarak bulunan program ile gaz kullanacak yere ait projeyi çizerek gaz dağıtım şirketinin onayına sunar. Projenizin onayından sonra gaz dağıtım şirketi ile gaz kullanım sözleşmesi yapılarak şirketçe verilen doğal gaz sayacı alınır. Sözleşmeye giderken yanınıza kiracı iseniz; kira kontratı, vergi levhasının fotokopisi, kaşeniz, kimlik fotokopisi mal sahibi iseniz; tapu fotokopisi, vergi levhasının fotokopisi, kaşeniz ve kimlik fotokopinizi almanız gerekir.

Doğal gaz tesisatınız proje ve yönetmeliklere uygun olarak yapılır. Son olarak tesisat kaçak testi ve son kontroller yapılarak gaz açmaya hazır hale getirilerek gaz dağıtım şirketinden gaz açma randevusu alınır. Gaz açma randevu zamanında firma ve gaz dağıtım şirketinin yetkili mühendisleri birlikte kontrol ederler ve uygunsuzluk olmaması durumunda gaz açılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Eğer bir uygunsuzluk tespit edilirse gaz açma işlemi yapılmaz ve firma tarafında bu uygunsuzluğun giderilmesi istenir. Firma uygunsuzluğu gidererek tekrar gaz açma randevusu alır. Aynı şekilde tekrar firma ve gaz dağıtım şirketi yetkili mühendisleri kontrol ederler. Uygunsuzluk olmadığı takdirde gaz açılır. Artık gaz gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Başınızın ağrımasını istemiyorsanız en başından mutlaka yetkili bir doğal gaz firmasına gitmeniz gerekmektedir. Firma İgdaş Yetkili Firma olmalı ve bu sektörde uzun yıllardır hizmet vermiş yani tecrübeli firma olmalıdır. Bu konu ile ilgili bizi her zaman arayıp her türlü bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. İş yerine doğal gaz nasıl bağlatırım sorusunun cevabını İgdaş yetkili firmadan almanız faydanıza olacaktır.

Benzer Gönderiler: