Tesisatçı 501 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İncirli yerden ısıtma tesisat temizliği kombi petek temizleme servisi makineli ilaçlı tesisat temizleme işini yapar. İncirli petek temizleme servisi, zemin ısıtma sistemi temizliği için basıncı yüksek makine kullanarak boru iç tıkanıklığını tam olarak açar. Dubleks evde yerden ısıtma temizliği yaptırdım bu kış daha iyi ısındım. Bu arada bir şeyde öğrendim, hem petek hem yerden ısıtma tesisatı olan yer için temizlik yapılabilir. Burada ki püf nokta petek olan yerde kombi devri petekten dolayı tamamladığını zannedip yerden ısıtmayı ısıtmayabilir. Bu husus da dikkate alınmalı temizliği yapılan yerde böyle bir şey var ise bilgi verilmelidir.

İncirli yerden ısıtma tesisat temizliği

Bu sistemin temizliği yerden ısıtma sistemi temizlik cihazı ile yapılmalıdır. Yerden ısıtma tesisatı da suyun kireçlenme etkisinden kalorifer petekleri gibi etkilenir. Aynı zamanda düşük sıcaklıkta çalıştığı için tesisattaki çamurlaşma hızı yüksektir. Bu nedenle tesisatın borularında tıkanıklık sorunu daha sık yaşanır. Her geçen gün yerden ısıtma tesisatına olan talep giderek artmaktadır.

İncirli yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

İncirli yerden ısıtma tesisat temizliği | Uzmanlar Tesisat

Elbette bunun sebebi sağladığı faydalar yüzündendir. Daha iyi ısınmanıza, daha ekonomik ısınmanıza yardımcı olan yerden ısıtma tesisatı büyük avantaj sağlar. Olabilecek arızalarda da ustalar tesisata lokal müdahalede bulunabilir. Çünkü her alanın ısınma sistemi farklıdır. İncirli yerden ısıtma temizliği yapan firmamız tesisatınızdaki tıkanıklıklara engel olmak için cihazla kimyasalla temizlik yapmaktadır.

Yerden ısıtma tesisatı düşük sıcaklıkta çalıştığı için bakterilerin üremesi içinde uygun bir ortamdır. Yapılan temizlik sırasında bakterilerde temizlenmiş olur. İncirli yerden ısıtma tesisat temizliği servisimiz her yıl tesisatınızın temizlenmesini tavsiye eder. Çünkü tesisat temizliği yapılmazsa ısınma sorunları yaşarsınız, tesisatınız ısıyı iletmekte zorluk çeker. Hava ve suyla yapılan temizlikte özel bir cihaz kullanılır. Temizlik bitince tesisata koruyucu kimyasal verilerek, çamurlaşmanın azaltılması ve ısınmanın kalitesi arttırılır.

Yerden ısıtma Sistem Temizliği hangi Makine ile Yapılır?

Bu sistemin temizliği  normal bilinen petek temizleme cihazı ile değil bu sisteme has,  yerden ısıtma tesisat temizleme cihazı ile yapılmalıdır. Bu şekilde bir ayırım yapma nedenimiz bu sistemdeki çamurlaşmanın ve kirliliğin çok fazla olması sebebine dayalıdır. Normal petek temizleme cihazının basınç değeri yeterli gelmeyecek olup temizlikte sağlıklı yapılamayacaktır. Alttan ısıtma sisteminde boru uzunluğu çok fazla olup tıkanıklık yaşanma riski de fazladır. Basıncı yeterli bir makine kullanılır ise sistemdeki çamurlaşmış kirlilik temizlenebilir.

Benzer Gönderiler: