Tesisatçı 383 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İlaç ve makine ile radyatör temizliği, kalorifer petek temizleme işleminin, kimyasal ilaçlı makine ile temizlik yapılması olmazsa olmazlardandır. Kalorifer petek radyatör iç tesisat temizliği için profesyonel yöntemlerle temizlik yapan tesisatçı firmadan yardım almanızı öneririz. Kış geldiğinde ev soğuduğunda, kalorifer petek temizleme daha çok talep edilen bir uygulama oluyor. Bu kış peteklerin daha iyi ısıtması ve kombinin daha sağlıklı çalışması için kombi petek temizliğini ihmal etmeyin.

İlaç ve makine ile radyatör temizliği | Uzmanlar Tesisat

İlaç ve makine ile radyatör temizliği | Uzmanlar Tesisat

İlaç ve makine ile radyatör temizliği

Radyatör temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır. İlaçlı makine ile radyatör temizliği hizmeti alarak, radyatörlerinizi kışa hazırlayın. Kışın ısınma sorunlarının bir nedeni de temizlenmeyen radyatörlerdir. Sıcak suyun sirkülasyonu ile çalışan kalorifer tesisatında radyatörlerin içinde kireç tabakaları birikmeye başlaması ile petek kanallarında tıkanıklık oluşur. Birde suyun içinde bulunan çamur tortuları ve diğer atıklarda radyatörlerin dibinde birikir. Eğer bunlar temizlenmezse radyatörler ve  kombi yüksek ısıda çalışsa bile, evinizi ısıtmakta zorlanır.

Hem yakıt giderleriniz yükselir, hem de bunun karşılığında randımanlı şekilde ısınamazsınız. Bunlar için kış gelmeden önleminizi almanız gerekir. Nasıl ki kombi bakımını özenle yaptırıyorsunuz, radyatörlerinizi de temizletmelisiniz. Aşağıda ki resimde de görüleceği üzere sıcak suyun dolaşımda bulunduğu petek kanalları kırmızı ile gösterilmiş ve homojen ısınma gerçekleşmiştir. Diğer tarafta sıcak suyun dolaşımda olmadığı petek kanalları tam ısınmamakta ve mavi olarak gösterilmektedir. Mavi olarak gösterilen petek ısısı düşük kırmızı olan yani temizlenen peteğin ısısı yüksektir. Burada şunu görmek gerekir kombi çalışmakta ancak bir petek ısınırken diğeri ısınmamaktadır.

Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

İlaç ve makine ile radyatör temizlik hizmetinde, özel bir makine kullanılmaktadır. Radyatörlere bağlanan makine ile basınç yapılarak ilacında etkisi ile katılaşmış atıklar sıvı hale gelir. Sıvı hale gelen atıklar kalorifer petek temizleme makinesi ile dışarı atılır.

Banyoda sökülen havlupan petek tesisat gidiş dönüş hattına bağlanan cihaz ile tüm peteklere tek noktadan ulaşım sağlanır. Bu sayede hiç bir petek sökülmeden tüm kalorifer boruları ve tüm kalorifer petekleri temizlenmiş olur. Sadece radyatörlerde değil, kalorifer tesisatı borularında ve vanalarda birikmiş olan kireci de temizler. Kışa hazırlık dediğin aynen böyle olur. Kış gelmeden petekleri temizletin hem iyi ısının hem de faturayı düşük ödeyin.

Benzer Gönderiler: