Tesisatçı 681 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma, gizli sıhhi tesisat kaçakları gizlenen su sızıntıları için gizli kaçağı kamera ile görüntüleme yapılır.(Atık Su Gider Pimaş Boruları) Su kaçağı tespiti ve tamiri için teknolojik makineler gereklidir. Uzmanlar tesisat kolay tesisat çözümleri ile yanınızda olacak ve kırma dökmenin önüne geçecektir.

Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma işi

Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma  onarma konusunda yardım alacağınız bir tesisatçının olması her daim faydanıza olacaktırHemen hemen hepimizin başına gelen durumlardan biridir sıhhi tesisatta kaçak çıkması. Peki nedir bu kaçakların sebebi ve kaçak oluştuğu zaman nasıl bulunur. Tesisatlarda kaçak çıkmasının en büyük sebebi yapımı sırasında kullanılan borunun kalitesiz oluşu veya tesisatı yapan ustanın hatasıdır. Zedelenen boru zamanla çatlayıp kaçak oluşmasına sebebiyet verebilir. Bazen de bizden kaynaklı hatalar ve dikkatsizlikler sebebiyet verebilir. Kaçak bulmak teknolojinin gelişmesine paralel olarak oldukça kolaylaştı. Ancak hala çok küçük kaçakların tespiti zor ve zaman almakta. Sizlere su sızıntısı olduğunda ya da su kaçağı olduğunda cihazla tespiti ve tamiri nasıl olur konusundan bahsedeceğim.

Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma | Uzmanlar Tesisat

Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma | Uzmanlar Tesisat

Gizli ve çok küçük kaçakları bulmak oldukça zordur. Kaçak olduğunu anlamak bile bazen çok zor anlaşılır. Alt kat tavanında terleme veya sizin evinizde kabarmayla anlaşılabilir. Kaçak sızıntı şeklinde değil damla şeklinde olabilir. Buda dinleme cihazı ile tespiti zorlaştırır. Şimdi isterseniz nasıl bulunacağından bahsedelim.

Öncelikle yapılması gereken su sayacınızda bulunan her iki vanayı kapatıp borulardaki suyu en altta bulunan musluğu açarak boşaltmak. Daha sonra evdeki bütün musluk ve bataryalar sökülerek kör tapa ile kapatılır. Kombi giriş çıkışları da körlenmelidir.

Bir musluk ağzından kompresör ile tesisata yüksek basınçlı hava basılır. Basıncın etkisi ile gizli kaçağın bulunduğu yer biraz daha açılacak ve bulunması daha kolay hale gelecektir. Artık akustik dinleme cihazı ile dinleme yapılarak kaçak noktasal olarak bulunabilir. Kaçak bulunduktan sonra küçük bir alan kırılarak tesisat borusu tamir edilir. Kırılan yer kapatılmadan önce mutlaka tesisata su basıp tamir edilen boru kontrol edilmelidir.

Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma  onarma uygulamasında başarıyı yakalamış Uzmanlar tesisat yaptığı işe garanti vermektedir. Yapılan iş sonrası ortaya çıkabilecek arızaların giderilmesi için geri dönüş yaptığınızda bir muhatap bulmak beklenilen bir durumdur. Bir muhatap bulamadığınızda hakkınızı arayamaz arızanın neden hala devam ettiğini de soracak bir kişi bulamayacağınızdan yeni bir tesisatçı çağırmak durumunda kalırsınız. Bu tabloda cebinizden fazla para çıkar, mağdur olursunuz.

Benzer Gönderiler: