Tesisatçı 1824 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Eviye montajı nasıl yapılır için tezgah üstü evye ve mutfak eviyesi montajı için işi bilen kişinin yapması elzemdir. Evye montajından sonra su sızması olduğunda yeniden uğraşmak zaman kaybı olacaktır. Evye lavabo montajı  işi eski evyeyi sökme işi gibi olmayıp dikkat ve özen gerektirir. Uzman kişi eviye montajını uygun şekilde yapar sonradan sorun yaşamazsınız. Hangi iş olursa olsun işi hakkıyla yapabilecek kişilerden yardım almak sonradan sorun çıkmasının önüne geçilir. Bu açıdan basit işten zor işe kadar işi ehli yapmalı ve gereksiz zaman kaybı ve para kaybının da önüne geçilmiş olunur.

Eviye montajı nasıl yapılır?

Mutfakta batarya altında bulunan bulaşıkları yıkadığımız farklı tip ve modellerde olan teknedir. Eviye montajı her modelde farklı işlemlerle yapılabilir. Eviye mutfakta kullanılan tezgahlarda önemli bir işlev görmektedir. Olası bir mutfak tadilatı sırasında, mutfak tezgahının değişiminde ya da eviyenin yenilenmesini gerektiren bir durumda evye nasıl takılır bu aklınıza takılabilir. Bu konuda işini bilen bir tesisat ustasına danışmanızda yarar vardır.

Eviye montajı mutfak tezgahının dolapların üstüne konulmadan yapılmasıdır. Eviye montajında ilk olarak güçlü bir yapıştırıcıyı eviye kenarlarına sürülmesi gerekir. Üst tarafından eviyenin sıkı bir şekilde sıkıştırılarak sabitlenmesi gerekir.

Eviye montajı nasıl yapılır | Uzmanlar Tesisat

Eviye montajı nasıl yapılır | Uzmanlar Tesisat

Eviye ile tezgah arasında kesinlikle boşluk kalmamalı ve bu noktaya özellikle dikkat edilmelidir. Eviyeler genelde mermer ve granit tezgahlarda kullanılmakta olup bu tip tezgahlarda eviye montajı daha sağlıklı yapılmaktadır. Eviyeyi yapıştıracağınız yapıştırıcı ne kadar güçlü olsa da, tam anlamıyla yapışması için beklemek gerekmektedir. Bu zaman dilimi bir gün kadardır. Eviye kullanım açısından ve temizlik açısından da bizlere avantaj sağlamaktadır.

Eviyenin yerinde iyice kuruması için hiç kullanmadan bu sürenin geçirilmesi önemlidir. Daha sonra görünür açıkta kalmış yerlerine silikon sıkarak, görselliği ve sızdırmazlığı sağlayabilirsiniz. Eviye montajı nasıl yapılır, bu konuda size anlaşılır şekilde açıklama yapmaya çalıştık. Eviye montajı kolayda olsa bu işleri hiç yapmadıysanız eviye montajında da zorlanabilirsiniz. Bu açıdan olası hataları engellemek için profesyonel yardım almanız faydanıza olacaktır.

Benzer Gönderiler: