Tesisatçı 838 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Eviniz için su kaçak tespiti yapılacak yerde su sızıntısı pis su gider tesisatında ise su kaçağı eğer atık su tesisatında ise kameralı görüntüleme yöntemi seçilmelidir. Evde ya da işyerinde su kaçağı olması tadınızı kaçırır, kameralı su kaçak tespiti ile kırmadan su kaçağı tespiti yapılır. Evde su kaçağını giderme çabası içine girmeden profesyonel su kaçağı tespiti ve tamiri için yardım alın. Akustik dinleme su kaçak bulma cihazı ve kamera ile evde oluşan su kaçağı bulunur.

Eviniz için su kaçak tespiti ve tamiri

Eviniz için su kaçak tespiti yaptırma gereğini ortaya çıkaran, tesisatınızda kaçak çıkması evinizde yaşayacağınız ve beklenmeyen tesisat  sorunlardan biridir. Tesisatta su sızıntısının, su kaçağının bugün olmaması yarın olmayacağı anlamına gelmez. Zaman içerisinde borularınız damlatmaya veya su sızdırmaya başlayabilir. Böyle bir durumda, kırma dökme yapılmadan, cihazlı tespit yapılacağından, artık çözüm çok basit. Yapmanız gereken şey, cihazla su kaçak bulma hizmeti sunan tesisat firmasını aramak. Peki biz nasıl eviniz için su kaçak tespitini yapıyoruz. Uzman kadromuz ve cihazlarımız sayesinde dakikalar içerinde kırmadan dökmeden evinizin neresinde olursa olsun su kaçaklarını tespit ediyoruz.

Eviniz için su kaçak tespiti | Uzmanlar Tesisat

Eviniz için su kaçak tespiti | Uzmanlar Tesisat

Öncelikle ustalarımız evinizde kısa bir keşif yapar. Kaçağın temiz sudan mı yoksa pis sudan mı olduğuna bakarak, ön inceleme yapar. Kaçağınız temiz sudan kaynaklanıyorsa akustik dinleme cihazımızla kısa sürede, dakikalar içinde kaçağın yeri tespit edilir. Eğer kaçağınız pis su tarafında ise pimaş içi görüntüleme kameralarımız ile pimaşlarınızın içi görüntülenerek kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilir. Pimaş içerisinde su kaçağının ana nedeni, pimaşta kırılma mı, pimaşta conta sıyırması mı vb. nedenler net görüntülenerek arıza bulunur.

Kaçağınız yeri noktasal olarak tespit edildikten sonra kaçak beton içinde ise çok küçük bir alan kırılarak tamiratı yapılır. Açıkta olan kaçaklar ise kırılmadan tamir edilir. Burada netleştirilmesi gereken nokta kaçağın pis su giderlerinde olması durumunda biraz daha maliyetli bir tamir gereklidir.

Pis su tesisatı olsun temiz su tesisatı olsun su kaçak tespiti mutlaka yapılmalıdır. Su kaçak tespiti yapacak tesisat firması hem temiz su tesisatını kontrol etmeli hem de pis su giderlerini kamera ile görüntülenmelidir. Bazı tesisat firmaları eviniz için su kaçak tespiti fiyatı verirken düşük fiyat verip işi almaktadır. Ancak eve geldiğinde sadece temiz suya bakıp, pis su tesisatını kontrol etmemektedir. Bu aldatıcı tesisatçılarla çalışmayın. Hizmet aldığınız tesisatçı çözüme giden yolda büyük rolü olan kişidir. Eğer tesisatçıyı yanlış seçerseniz sonraki adımlar hep yanlış atılacak ve çözüm sağlanamayacaktır. Eğer doğru tesisatçı ile çalışırsanız en zor tesisat arızaları bile kolayca çözülecektir. Bu açıdan tesisatçınızı doğru seçin sorun yaşamayın.Tesisatçı

Benzer Gönderiler: