Tesisatçı 726 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Evde su sızıntısı bulmanın yolları için su sayacını kapatarak kontrole başlayın, su sayacı kapalıyken sayacın dönmemesi gereklidir. Eğer, cihaz olmadan evde su kaçağı bulma yöntemi diyorsanız bunun ötesinde batarya musluk diplerini kontrol etmelisiniz. Evde su kaçağı bulma yönteminde kalorifer petek bağlantı yerlerine de bakmalı, çamaşır makine musluğu gibi yerlerde sızıntı olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Evde sızıntı olur ise, fayans altı su kaçağı için kırmadan su kaçağı tespiti cihazı gerekli olacaktır. Su kaçağını ve  su sızıntısını su tesisatçısı cihazla bulup anında tamiratı da yapar.

Evde su sızıntısı bulmanın yolları  yöntemleri

Günlük hayatta evlerimizde birçok sıkıntı ve problemle karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi de evinizde su sızıntı olmasıdır. Bu defa sizlerle evde su sızıntısı bulmanın yolları nelerdir başlıklı yazımızı paylaşacağız ve sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız. Evde su sızıntı bulmanın yolları derken bunu bireysel sizin yapmanız olanaksızdır. Su sızıntısı artık korkulu rüyanız olmaktan çıktı. Çünkü; gelişen teknoloji ve uzman kadromuz sayesinde eviniz inşaat alanına dönmeyecek. Cihazlarımız yardımıyla çok küçük su sızıntıları dakikalar içinde cihazla yer tespiti yapılıp aynı anda tamiratı da yapılacaktır.

Evde su sızıntısı bulmanın yolları | Uzmanlar Tesisat

Evde su sızıntısı bulmanın yolları | Uzmanlar Tesisat

Evinizde su sızıntısı bulmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan en çok tercih edileni akustik dinleme cihazı ile su sızıntının yerini bulmaktır. Öncelikle kaçak bölgesi tespit edilir ve burada dinleme cihazı ile ustalarımız dinleme yaparak sızıntı yeri noktasal olarak tespit edilir. Bu yöntemle çok küçük kaçaklar dahi kolaylıkla bulunabilir.

Diğer bir yöntem ise termal kamera ile tespit etme yöntemidir. Bu yöntem sıcak su borularındaki kaçakları bulmak için kullanılır. Termal kamera ile borular görüntülenir. Sıcak suyun etkisi borular kamera ekranında düz bir çizgi şeklinde farklı renkte görünür. Kaçak olan kısım ise yağın olarak top şeklinde görüntülenir. Böylelikle kaçak noktasal olarak bulunabilir.

Evde su sızıntısı bulmanın yolları bu kadar kolay iken hala eski usuller ile kırma dökme yapılarak su sızıntısını bulmaya çalışan tesisatçılar ile çalışmayın. Su sızıntısını bulma aşamasında tadilat gerektirici uygulamalardan vazgeçmeyen tesisatçılar piyasada hala mevcut olup bu durum üzücüdür. Bu tablo oluştuktan sonra yapılabilecek hiç bir şey olmadığı aşikardır. Bu durumun önüne geçmek en başta doğru tesisatçı seçimi ile mümkündür. Çok basit olan bir seçimi en bata yapmadığımızda paramız boşa gidecek, zamanımız boşa gidecek ve sonunda çözümde olmayacaktır. Şimdi durum analizi yapmak gerekirse bile bile bu duruma kimse kendini sokmaz. Eğer bu duruma düşmek istemiyorsanız cihazla su sızıntı tespiti yapan tesisatçılar ile çalışın

Benzer Gönderiler: