Tesisatçı 323 kez görüntülendi

Evde su sızıntısı bulmanın yolları – Su kaçağını ve  su sızıntısını su tesisatçısı cihazla bulup anında tamiratı da yapar

Günlük hayatta evlerimizde birçok sıkıntı ve problemle karşılaşabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi de evinizde su sızıntı olmasıdır. Bu defa sizlerle evde su sızıntısı bulmanın yolları nelerdir başlıklı yazımızı paylaşacağız ve sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız. Evde su sızıntı bulmanın yolları derken bunu bireysel sizin yapmanız olanaksızdır. Su sızıntısı artık korkulu rüyanız olmaktan çıktı. Çünkü; gelişen teknoloji ve uzman kadromuz sayesinde eviniz inşaat alanına dönmeyecek. Cihazlarımız yardımıyla çok küçük su sızıntıları dakikalar içinde cihazla yer tespiti yapılıp aynı anda tamiratı da yapılacaktır.

Evinizde su sızıntısı bulmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan en çok tercih edileni akustik dinleme cihazı ile su sızıntının yerini bulmaktır. Öncelikle kaçak bölgesi tespit edilir ve burada dinleme cihazı ile ustalarımız dinleme yaparak sızıntı yeri noktasal olarak tespit edilir. Bu yöntemle çok küçük kaçaklar dahi kolaylıkla bulunabilir.

Diğer bir yöntem ise termal kamera ile tespit etme yöntemidir. Bu yöntem sıcak su borularındaki kaçakları bulmak için kullanılır. Termal kamera ile borular görüntülenir. Sıcak suyun etkisi borular kamera ekranında düz bir çizgi şeklinde farklı renkte görünür. Kaçak olan kısım ise yağın olarak top şeklinde görüntülenir. Böylelikle kaçak noktasal olarak bulunabilir.

Evde su sızıntısı bulmanın yolları

Evde su sızıntısı bulmanın yolları bu kadar kolay iken hala eski usuller ile kırma dökme yapılarak su sızıntısını bulmaya çalışan tesisatçılar ile çalışmayın. Su sızıntısını bulma aşamasında tadilat gerektirici uygulamalardan vazgeçmeyen tesisatçılar piyasada hala mevcut olup bu durum üzücüdür. Bu tablo oluştuktan sonra yapılabilecek hiç bir şey olmadığı aşikardır. Bu durumun önüne geçmek en başta doğru tesisatçı seçimi ile mümkündür. Çok basit olan bir seçimi en bata yapmadığımızda paramız boşa gidecek, zamanımız boşa gidecek ve sonunda çözümde olmayacaktır. Şimdi durum analizi yapmak gerekirse bile bile bu duruma kimse kendini sokmaz. Eğer bu duruma düşmek istemiyorsanız cihazla su sızıntı tespiti yapan tesisatçılar ile çalışın.

Evde su sızıntısı bulan tesisatçının sunduğu diğer tesisat hizmetleri